Cechy klimatyzatorów ściennych

Jeszcze do niedawna klimatyzacja była używana przeważnie w biurach, restauracjach i pomieszczeniach użytku publicznego. Jednak od kiedy ceny klimatyzacji zmalały, szersze grono użytkowników zdecydowało się na ich montaż w swoich mieszkaniach.

Cechy klimatyzatorów ściennych

Klimatyzator ścienny jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem do mieszkania czy domu jednorodzinnego. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim cena i łatwość montażu. Zasada działania klimatyzatorów ściennych jest dokładnie taka sama, jak w przypadku wszystkich innych urządzeń służących do klimatyzacji. Największą zaletą klimatyzatora ściennego jest jego budowa. Podzespoły całego urządzenia podzielone są na dwie jednostki:

  • wewnętrzną,
  • zewnętrzną.

Jednostki te są połączone ze sobą za pomocą miedzianych rurek, w których krąży czynnik chłodniczy. W jednostce wewnętrznej znajduje się wentylator, który kieruje znajdujące się w pomieszczeniu powietrze na wymiennik ciepła. W tym momencie energia cieplna powietrza zostaje przejęta przez płynący w nim czynnik chłodzący, który kierowany jest następnie do jednostki zewnętrznej, znajdującej się poza domem lub mieszkaniem. Umieszczona w jednostce zewnętrznej sprężarka zwiększa jego ciśnienie, a tym samym temperaturę – podgrzany w ten sposób czynnik oddaje zgromadzoną energię do drugiego wymiennika, również wyposażonego w wentylator. Płyn wraca do jednostki wewnętrznej i przepływa przez dławik, który rozpręża go i zmniejsza jego temperaturę. To właśnie wtedy cały proces zaczyna się od początku.

Klimatyzator ścienny – najważniejsze zalety

Klimatyzator ścienny, który jest najczęstszym wyborem wśród rosnącego grona użytkowników posiada wiele zalet, a do najważniejszych należy możliwość zamontowania w dowolnym miejscu, bez wcześniejszego przygotowania. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce na jednej ze swoich ścian. Kolejną cechą klimatyzatorów ściennych jest szeroki wachlarz marek i modeli, co powoduje iż możemy dobrać odpowiednią moc urządzenia oraz jego wygląd. Wraz z upływem lat na rynku wciąż przybywa nowości, popularne stają się klimatyzatory gree. Opcja sterowania zdalnego to już praktycznie standard. Funkcje takie jak oczyszczanie powietrza czy grzanie są dostępne w zdecydowanej większości urządzeń, co daje komfort też zimą  oraz ułatwia życie między innymi alergikom. Powiększają się też możliwości personalizacji do tego stopnia, że możemy wybrać klimatyzator, który jest obrazem. Ważnym elementem jest montaż przez profesjonalistów, którzy zadbają o każdy detal instalacji.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.