Rodzaje klimatyzatorów do zastosowania w biurze

Klimatyzatory to obowiązkowe elementy wyposażenia każdego biura. Z roku na rok okresy letnie bywają coraz cieplejsze, więc w trosce o dobro pracowników i ich dobre samopoczucie, montuje się klimatyzatory. Z poniższego artykułu dowiesz się jaki klimatyzator wybrać do biura tak, aby spełniał on Twoje oczekiwania.

Jeśli jesteś na etapie budowy budynku, warto już teraz pomyśleć o montażu klimatyzacji. Jest to o wiele łatwiejsze rozwiązanie i pomoże zaoszczędzić czas. W gotowych budynkach i pomieszczeniach częściej stosuje się klimatyzatory takie jak split lub multisplit.

Klimatyzator w biurze to inwestycja na przyszłość, ponieważ urządzenie to przyczynia się do zwiększania wydajności pracowników, którzy mogą pracować w komfortowych warunkach.

Zobacz, czym charakteryzują się wysokiej jakości klimatyzatory Samsung.

Klimatyzator kanałowy w biurze

Rozpoczniemy od klimatyzacji kanałowej, która stanowi idealną propozycję do schładzania powietrza w większych pomieszczeniach. Klimatyzator kanałowy odznacza się wydajnością, ekonomicznością oraz estetycznym wyglądem, ponieważ kanały powietrza są ukryte w stropach i ścianach. Widoczne są tylko wyloty, które doprowadzają schłodzone powietrze do pomieszczeń.

Tego typu klimatyzacja najczęściej jest wykonywana już na etapie budowy albo w trakcie remontu, ponieważ pod instalację należy wykonać przeloty w przegrodach budynku.

Jeśli natomiast budynek dopiero powstaje, to klimatyzacja kanałowa nie stanowi dużego problemu, ponieważ wszystko można zaplanować wcześniej, aby nie ingerować w już powstałe ściany czy instalacje.

Klimatyzatory typu split

Klimatyzatory typu split są bardzo popularne, jeżeli chodzi o biura. Oprócz wspomnianych klimatyzatorów kanałowych do przestrzeni biurowej nadają się także klimatyzatory ścienne, podłogowo-sufitowe oraz kasetonowe.

Klimatyzacja oparta na dwóch jednostkach, które są połączone ze sobą (zewnętrznej i wewnętrznej) posiadają ogromne plusy, takie jak niezawodność, cicha praca oraz estetyczny wygląd i ciekawy design.

Popularne są przede wszystkim klimatyzatory ścienne – zajmują one mało miejsca, jednak skutecznie chłodzą pomieszczenie. Z ich obsługą nie ma także problemu, ponieważ jest ona prosta. Klimatyzatory pracują bardzo cicho, więc nie przeszkadzają pracownikom.

Klimatyzator typu multisplit

Klimatyzatory multisplit sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy montaż kilku jednostek zewnętrznych zajęłoby zbyt wiele miejsca, a zaszła potrzeba, aby chłodzić więcej niż jedno pomieszczenie. Jest to możliwe dzięki temu, że kilka jednostek wewnętrznych może być podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej.

Co ważne poszczególnymi jednostkami wewnętrznymi można sterować osobno i dostosowywać temperaturę do warunków, które mają panować w pomieszczeniu, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przestrzeni biurowej.

Klimatyzator do biura – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup klimatyzatora do biura, zwróć uwagę na takie rzeczy jak:

  1. Stopień nasłonecznienia pomieszczeń.
  2. Metraż i ilość pomieszczeń.
  3. Miejsce na montaż klimatyzatora.
  4. Ilość urządzeń, które wytwarzają ciepło.
  5. Liczba osób, które docelowo mają pracować lub które już pracują w danym pomieszczeniu.
Jakie drewno do wędzenia wybrać?
Wędzenie potraw to sztuka, która ma długą tradycję i przynosi niezapomniane smaki do kuchni. Wybór odpowiedniego...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.