Co musisz wiedzieć o audycie energetycznym dla przedsiębiorstw?

Audyty energetyczne zawierają opis i wytyczne według których wykonuje się termomodernizacje konkretnego budynku. Dobrze przeprowadzona termomodernizacja pomaga zaoszczędzić wydatki na energię, którą zużywa się między innymi do ogrzewania budynku, wentylacji czy ogrzewania ciepłej wody. Przeprowadzenie termomodernizacji na podstawie wcześniejszego audytu pozwala na zaoszczędzenie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, może okazać się, że musisz zlecić przeprowadzenie audytu swojego przedsiębiorstwa. Którzy przedsiębiorcy są do tego zobowiązani? Gdzie znaleźć odpowiednią osobę, która wykona taki audyt? Kto jest upoważniony do sporządzenia takiego dokumentu? Zapraszamy Cię do przeczytania poniższego tekstu, gdzie odpowiadamy właśnie na te pytania.

Czy musisz zlecić audyt energetyczny przedsiębiorstwa?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, ciąży na Tobie zorganizowanie audytu energetycznego jeżeli w dwóch ostatnich latach:

  • Udało Ci się osiągnąć roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, usług bądź wyrobów, a także operacji finansowych, który przekroczył równowartość w złotych 50 milionów euro i sumy aktywów jego bilansu, który został sporządzony na koniec jednego z tych lat przekroczyły równowartość i 43 milionów euro lub
  • Jeżeli zatrudniłeś średniorocznie co najmniej 250 pracowników.

Przedsiębiorca może zostać ukarany jeżeli nie dostosuje się do tych zaleceń i nie zleci odpowiedniej firmie wykonania audytu energetycznego. W takim przypadku kara pieniężna w wysokości do 5% przychodu osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

Kto może przeprowadzić audyt energetyczny przedsiębiorstwa?

Audyt energetyczny powinna przeprowadzać osoba niezależna. Musi posiadać wiedze oraz doświadczenie zawodowe w przeprowadzaniu podobnych audytów. Przedsiębiorca musi przechowywać, do celów kontrolnych, dokumenty związane z audytem energetycznym przedsiębiorstwa, przez okres trwający 5 lat. Audyt energetyczny przedsiębiorstwa powinien być przeprowadzany co 4 lata.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, masz zapewne wiele obowiązków, a jednym z nich może być również audyt energetyczny, który powinieneś zlecić. Nie każdy przedsiębiorca jest do tego zobowiązany. Jeżeli ciąży na tobie obowiązek zlecenia audytu energetycznego, warto skorzystać z usług specjalistów z Efektywniej. Świadectwa energetyczne efektywniej.pl to również dokumenty, które są wystawiane przez te firmę. Zespół Efektywniej to profesjonaliści, którzy znają się na swojej pracy i w razie potrzeby, odpowiedzą na Twoje wątpliwości związane z przeprowadzeniem audytu energetycznego oraz termomodernizacją budynku.

Jakie drewno do wędzenia wybrać?
Wędzenie potraw to sztuka, która ma długą tradycję i przynosi niezapomniane smaki do kuchni. Wybór odpowiedniego...
Czym jest karta lunchowa?
W dzisiejszych czasach wiele firm i instytucji oferuje swoim pracownikom różnorodne korzyści i udogodnienia, które mają...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.