Czym są odbiorniki GNSS i jak działają?

GNSS to inaczej Globalny System Nawigacji Satelitarnej (ang. Global Navigation Satelit System), który odpowiada za wskazanie pozycji konkretnego punktu na całej Ziemi. Odbiorniki GNSS mają za zadanie odbierać sygnał wysyłany przez satelity w bardzo precyzyjny sposób. Korzystanie z odbiornika jest możliwe tylko wtedy gdy jego użytkownik zaopatrzy się w dodatkowy kontroler (rejestrator) oraz odpowiednie oprogramowanie służące do odbierania pomiarów.

Kto korzysta z odbiorników GNSS?

Odbiorniki GNSS podstawową rolę odgrywają w pomiarach geodezyjnych. Geodeci dzięki nim mogą wyznaczyć współrzędne miejsca, w którym się znajdują. Do globalnych systemów zaliczają się te urządzenia, które są w stanie określić lokalizację, jak sama nazwa mówi, na całym globie. Korzyści płynące z użytkowania odbiorników GNSS to większa wydajność prac oraz przyspieszenie jej. Również niesprzyjające warunki pogodowe nie przeszkadzają  w wykonywaniu pomiarów np.: deszcz czy gęsta mgła.

Jak działają odbiorniki GNSS?

Odbiorniki GNSS we współpracy ze wszystkimi konstelacjami dokonują pomiarów danego miejsca na świecie. Pracują z częstotliwością 5 Hz, co oznacza, że dokonują pomiarów 5 razy na sekundę, dając jak najbardziej wiarygodny pomiar. Te odbiorniki dostępne są z niezbędnymi kontrolerami, które wyposażone są w systemy Android, Windows Phone i Windows 10. Nowocześniejszym kontrolerom dano możliwość również połączenia go z zewnętrznym urządzeniem, jakim jest smartfon.

Odbiornik GNSS od CubicOrb – dlaczego warto?

Jeśli działasz w branży geodezyjnej i wydaje Ci się, że Twoje pomiary mogłyby być wykonywane w jeszcze dokładniejszy sposób, to masz rację. Odbiorniki GNSS od CubiOrb to profesjonalne urządzenia, które znacznie poprawią jakość Twojej pracy. Sprzęt CubiOrb to inwestycja, w które zdecydowanie warto zainwestować. Dostępne jest osiem modeli odbiorników, z których każdy nieco różni się od innych. Odbiorniki GNSS wykonane są z największą dbałością oraz jakością, która potwierdzona jest międzynarodowymi atestami.

Korzyści odbiorników GNSS CubiOrb

Odbiornik GNSS CubiOrb to poprawa jakości pracy oraz zmniejszenie czasu wykonywania działań. Wraz z odbiornikiem, oprócz gwarancji profesjonalnego sprzętu otrzymujesz 24 miesiące gwarancji, możliwość serwisowania urządzenia w każdym momencie jego użytkowania. Dostępne dla Ciebie będzie również całe szkolenie, przeprowadzone przez specjalistów, z obsługi urządzenia. Wraz z odbiornikiem GNSS dostępne są licencje autorskich programów: QuickGNSS, RawGNSS oraz GeoView. Nie czekaj! Spróbuj już dziś!

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.