Filtr powietrza do kosiarki – działanie i rodzaje

Wraz z nadejściem wiosny roślinność w ogrodzie budzi się do życia. Wtedy też nadchodzi pora na koszenie trawy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kosiarkę ręczną, elektryczną lub spalinową, to z pewnością będzie ona dużym ułatwieniem podczas pracy w ogrodzie. Pamiętaj jednak o jej regularnym czyszczeniu sprzętu i wymianie filtra powietrza, dzięki czemu urządzenie to posłuży ci na dłużej.

Jak działa filtr powietrza do kosiarki?

Celem filtra powietrza do kosiarki jest przede wszystkim ograniczenie ilości zanieczyszczeń, które przedostają się do silnika urządzenia w trakcie jego użytkowania. Zaletą filtrów powietrza jest ich wpływ na zminimalizowanie spalania, a także obniżenie głośności kosiarki podczas wykonywanej przez nią pracy. Ze względu na to, iż filtry pełnią tak wiele istotnych ról, to ważne jest, aby regularnie i często dokonywać ich wymiany.

Rodzaje filtrów powietrza do kosiarki

Filtry powietrza dostosowuje się w zależności od typu kosiarki, jaką się posiada. Filtry, które będą odpowiednie do kosiarek elektrycznych, niekoniecznie znajdą zastosowanie w kosiarkach spalinowych. W przypadku tych ostatnich za zatrzymywanie zanieczyszczeń odpowiadają też olej i filtr paliwa. Przy wyborze filtra warto kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta.

Do filtrów odpowiednich do kosiarek spalinowych należą m.in. filtry takie jak: gąbkowy, papierowy, owalny. Oprócz tego występują też filtry: do silnika czterosuwowego, z podwójnym wkładem oraz wstępny. Sklep Świątek Las i Ogród oferuje szeroki wybór filtrów powietrza do kosiarek, gdyż posiada każdy z wyżej wymienionych rodzajów filtrów.

Jak często wymieniać filtr w kosiarce?

Filtr powietrza do kosiarki powinno się wymieniać po około 25 godzinach pracy urządzenia ogrodniczego. Mogłoby się wydawać, że po tak krótkim okresie czasu filtr nadal jest zdatny do użycia, ale tak nie jest, ponieważ warunki, w jakich jest koszona trawa, w tym rodzaj gleby, sprawiają, że na filtrze pojawiają się zabrudzenia, które mają negatywny wpływ na dalsze korzystanie z kosiarki. Jeżeli nastąpi wyciek oleju i filtr zostanie zanieczyszczony, to wtedy również należy go wymienić.

Filtr powietrza do kosiarki – jak wybrać najlepszy?

Filtr do kosiarki powinien być dobrany przede wszystkim zgodnie z wymogami zawartymi w instrukcji obsługi urządzenia. Jednym z lepszych filtrów powietrza do kosiarek jest filtr gąbkowy, ponieważ można wyczyścić go samodzielnie za pomocą detergentu i ciepłej wody, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Po takim zabiegu będzie ponownie gotowy do użycia.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.