Jak dobrać kolor dywanu? Praktyczne wskazówki!

Przydałby ci się nowy dywan? Nie wiesz jednak jaki wybrać? Przeczytaj, jakie kolory i wzory dywanów są teraz modne.

Jak wybrać kolor dywanu?

Urządzając pomieszczenie z pewnością ustalamy gamę kolorystyczną barw, które pojawiają się w pomieszczeniu. Dywan możemy więc wybrać spośród jednego koloru, który w niej występuje. Kolejny sposób to barwy, które kontrastują ze sobą (jeżeli pokój ma elementy żółte, możemy wybrać dywan koloru niebieskiego). Poszukaj inspiracji w Internecie! Sprawdź, jaki dywan będzie pasował do stylu, w którym urządzone jest twoje pomieszczenie.

Jakie kolory dywanów są modne?

W tym roku modne są dywany w delikatne, neutralne kolory, jak i te w intensywnych barwach. Spośród tych wyrazistych kolorów, zwróć uwagę na takie jak: żółć, fiolet, zieleń, pomarańczowy i granatowy.

Jakie wzory dywanów są modne?

Możesz wybrać dywany w różne wzory, jedną z modnych propozycji są kwiaty. Inne propozycje na czasie to geometryczne wzory, czy te orientalne na przykład tureckie, perskie. Nie należy obawiać się większych wzorów, czy połączenia wielu kolorów, nadają one ciekawego charakteru przestrzeni, w której się znajdują.

Z jakiego materiału wybrać dywan?

Obecnie na czasie są także dywany z naturalnych materiałów. Dlatego warto wybrać dywany wełniane nowoczesne, które sprawdzą się również w tradycyjnych wnętrzach oraz będą pasować do wielu stylów. Kolejna propozycja to plecione dywany, które są ekologiczne, stają się one coraz bardziej popularne. Nadal warto wybrać puchate dywany, a także te pluszowe, czy typu shaggy. Ciekawą propozycją są dywany tkane oraz sznurkowe. Modnych propozycji jest wiele!

O czym pamiętać przed zakupem?

Najlepiej zdecydować się, o jakim kształcie dywan potrzebujesz. Czy ma to być kwadrat, prostokąt, a może koło? Zmierz przestrzeń, na jakiej chcesz położyć dywan. Jest to ważne, ponieważ na nim z pewnością mają się znaleźć meble: stolik, sofa, czy ich przednie nogi. Pamiętaj, że wielkość dywanu ma wpływ na pomieszczenie – może je optycznie powiększyć lub pomniejszyć. Aktualnie zgodne z trendami są te wyposażenia wnętrz w rozmiarze XXL, żaden dywan nie będzie za wielki!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywanu?

Dywan ma przede wszystkim pasować do wystroju wnętrza i stylu urządzonego pomieszczenia. To często również zakup na lata, dlatego warto zastanowić się nad położeniem dywanu oraz materiałem, z jakiego ma być wykonany. Zwróć uwagę na kolor, ponieważ na jasnych dywanach mogą bardziej być widoczne zabrudzenia. Dywany chronią również podłogę przed uszkodzeniami oraz są ciekawym akcentem dekoracyjnym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.