Auto detailing – co to takiego?

Pewnie zdarzyło Ci się nieraz mijając wyjątkowo czysty samochód na ulicy stwierdzić, że wygląda jak nowy – prosto z salonu. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Samochody opuszczające sprzedawców owszem, są idealnie czyste, jednak nie zawsze jest to zasługa ich krótkiego okresu życia. Bardzo często stoją za tym skomplikowane działania specjalistów od auto detailingu. Ktoś zapyta – to nowe samochody są czyszczone podobnie jak auta używane? Dokładnie tak. To jedyny sposób aby nadać tapicerce i zewnętrznemu lakierowi wyjątkowej świeżości.

Nowe samochody wymagają auto detailingu podobnie jak stare. Więc czym w końcu jest auto detailing? Jeżeli wydaje Ci się, że samochód prosto z salonu jest odporny na działanie zgubnych czynników atmosferycznych, czy brudne powietrze – to się mylisz. Postaramy się dziś odpowiedzieć Ci na pytanie – co to auto detailing i kiedy się przydaje.

Pielęgnacja i ochrona samochodu

Na początek wytłumaczmy czym jest auto detailing. Pod tym hasłem ukrywa się przemyślany, trwający nawet kilka dni proces, który ma na celu oczyszczenie, konserwację i renowację całego samochodu lub pojedynczych elementów jego budowy. Usługę tę wykonuje się zarówno przy autach używanych, jak i tych prosto z salonu. Celem tego zabiegu jest usunięcie drobnych uszczerbków powstałych w trakcie transportu. Auto detailing dba nie tylko o stronę zewnętrzną pojazdu – w równym stopniu skupia się na jego wnętrzu.

Finalnie otrzymuje się idealnie lśniący, oślepiająco błyszczący pojazd zachwycający wyjątkowym i salonowym wyglądem. Po co auto detailing jest wykonywany? Powodów może być mnóstwo. Do najpopularniejszych należy

  • chęć podniesienia jego wartości rynkowej,
  • zwiększenie żywotności,
  • chęć posiadania nieskazitelnie pięknego pojazdu.

Auto detailing dzieli się na zewnętrzny i wewnętrzny.

Prace prowadzone wewnątrz pojazdu skupiają się przede wszystkim na tapicerce, plastikach i innych elementach wyposażenia. To przemyślany i sumiennie wykonywany szereg działań skupiających się na każdym detalu. Poza tekstyliami czyszczone są uszczelki, kokpit, listwy itd. Żaden szczegół nie zostanie pominięty, ponieważ efekt finalny musi szokować i zachwycać. Poza czyszczeniem, auto detailing we wnętrzu służy zabezpieczeniu pojazdu i konserwacji. Do wykonania powyższych czynności używa się specjalistycznych kosmetyków niedostępnych w sklepach motoryzacyjnych, wybieranych na podstawie wieloletniego doświadczenia i precyzji.

Auto detailing zewnętrzny dotyczy głównie lakieru, jednak nie dotyczy tylko i wyłącznie polerowania i mycia. To cały szereg działań zaczynając od pomiaru lakieru pozwalającego na bezpieczne wykonanie usługi, przez usuwanie zabrudzeń (smoła, asfalt czy owady), pozbycie się rys, zadrapań czy wgnieceń, przywrócenie utraconej głębi koloru, a kończąc na nałożeniu ceramicznej powłoki.

Podsumowanie

Pojęcie auto detailingu to nie jest zwykłe czyszczenie i polerowanie, lecz szereg długotrwałych i żmudnych działań przy wykorzystaniu profesjonalnych kosmetyków. Nie każdy też będzie w stanie prawidłowo je przeprowadzić. Decydując się na auto detailing w profesjonalnej firmie można być pewnym, że auto po zabiegach zachwyci wyjątkowym wyglądem i świeżością. Zostanie odmłodzone i przywrócone wyglądem do dnia, w którym pierwszy raz opuściło salon samochodowy.

Skup aut
Skup aut jest usługą, która zapewnia szybką i wygodną sprzedaż pojazdów. Firmy zajmujące się skupem aut...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.