Co można przyrządzić na płycie żeliwnej na grillu?

Jednym z akcesoriów, które możesz, użyć grillując, jest płyta żeliwna. Dowiedz się, co można za jej pomocą przyrządzić na grillu. Dowiedz się, jak o nią dbać, aby służyła Ci przez lata.

Płyta żeliwna, dlaczego warto ją mieć?

Płyta żeliwna służy do smażenia, nagrzewa się równomiernie, możesz na niej przygotować wiele rodzajów różnych przekąsek. Produkty na niej przygotowane będą zawierać mniej tłuszczu, ponieważ płyta ma często system odprowadzania tłuszczów. Posiada ona wiele zalet, jest wytrzymała i trwała, będzie służyć Ci przez wiele lat. Zdecydowanie płyta żeliwna do grilla to element, który warto mieć w swoim domu. Płyta żeliwna przyda Ci się z pewnością, gdy będziesz organizować grilla, ponieważ przekąski, jakie na niej przygotujesz, zachwycą swoim smakiem twoich gości.

Warto zakupić akcesoria na grilla!

Aby ułatwić sobie przygotowanie przekąsek na grillu, warto zakupić akcesoria do grillowania, takie jak: szczypce, łopatki, czy widelce. Inne akcesoria, na które warto zwrócić uwagę to: termometr do mięsa, szpile do szaszłyków, kamień do pizzy, aromatyzer, skrzynki do wędzenia, ruszt, rożen. Najlepiej zadbać również o grilla, kupując dla niego pokrowiec oraz matę pod grilla. Niezbędne będą również akcesoria do czyszczenia takie jak: szczotki i specjalne płyny.

Co można przyrządzić za pomocą płyty żeliwnej?

Za pomocą płyty żeliwnej możesz przyrządzić różnego rodzaju mięsa o różnej wielkości, kiełbaski, czy steki. Możesz przygotować na niej również warzywa, ryby, owoce morza. Jeżeli chcesz grillować małe elementy, płyta żeliwna będzie doskonałym wyborem, ponieważ wykonanie tego za pomocą innych akcesoriów, byłoby znacznie utrudnione. Na płycie żeliwnej możesz przygotować również naleśniki, tosty, hamburgery, placki ziemniaczane, grzyby, jajka, plasterki boczku, czy chleb. W Internecie znajdziesz przepisy na dania, jakie można wykonać na płycie żeliwnej.

Z jakich materiałów mogą być wykonane płyty do grilla?

Płyty do grilla mogą być nie tylko żeliwne, są to także płyty: stalowe, czy ceramiczne. Mogą one mieć różne kształty, należy wybrać taką, która będzie odpowiednia do twojego grilla. Na grill warto wybrać płytę żeliwną, która jest dedykowana na grilla.

Jak dbać o płytę żeliwną?

Należy czyścić ją regularnie, najlepiej po każdym użyciu. Nie należy do tej czynności używać przedmiotów, które mogą ją porysować. Na początku należy namoczyć płytę, a następnie możesz ją wyczyścić za pomocą płynu do naczyń i szmatki, czy miękkiej gąbki.

 

 

 

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.