Co to audyt energetyczny i kto powinien go wykonać?

W niedalekiej przyszłości czeka Cię remont budynku? Chcesz zdecydować się na termomodernizację i potrzebujesz dofinansowania? W takim razie musisz zlecić komuś wykonanie audytu energetycznego!

Audyty energetyczne zawierają wytyczne, według których wykonuje się późniejszą termomodernizację budynku. Dzięki dobrze przeprowadzonej termomodernizacji można zaoszczędzić na energii, którą zużywa się między innymi do ogrzewania budynku, wentylacji, ogrzewania ciepłej wody. Audyt energetyczny oraz późniejsza termomodernizacja sprawia, że możemy ograniczyć wydatki związane ze zużyciem energii.

Jak prawidłowo przeprowadza się audyt energetyczny?

Przeprowadzanie audytu energetycznego w rzetelny i solidny sposób nie jest wcale takie proste. Na rynku można znaleźć wiele firm, która oferują przeprowadzenie audytu. Jednak wybrać firmę, która zrobi co najlepiej? Co powinno się znajdować w takim dokumencie?

Audyt energetyczny powinien określić:

  • Jaki jest obecny stan techniczny budynku i jakie są jego koszty wydawane na energie?
  • Co wymaga modernizacji?
  • W jaki sposób przeprowadzić termomodernizację budynku?
  • Jakie będą koszty modernizacji oraz jakie jej efekty są przewidziane?
  • Jak sfinansować termomodernizację?

Dla kogo jest audyt energetyczny?

Już wiesz czym jest audyt energetyczny oraz co powinno się w nim znaleźć. Komu tak właściwie potrzebny jest taki dokument?

Audyt energetyczny jest potrzebny:

  • Projektantom – według informacji zawartej w audycie energetycznym, projektant ustala konkretny plan prac;
  • Właścicielom budynków – dostarcza im pełnej informacji na temat termomodernizacji i kosztami, które są z nią związane. Audyt energetyczny opisuje przewidywane efekty termomodernizacji;
  • Bankom oraz innym jednostkom, które wspierają programy związane ze wsparciem termomodernizacji. Na podstawie audytu energetycznego można dostać dofinansowanie na termomodernizację budynku.

Przeprowadzenie audytu energetycznego to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego trzeba je powierzyć profesjonalistom. Dobrze przeprowadzony audyt pomoże w sprawny i bezproblemowy sposób przeprowadzić termomodernizację budynku. Nie ryzykuj i postaw na profesjonalistów, którzy znają się na przeprowadzaniu audytów energetycznych, mogą pochwalić się renomą i doświadczeniem.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.