Montaż kamery samochodowej – wskazówki

W przypadku zakupu kamery samochodowej kluczową rolę odgrywa nie tylko jej model oraz parametry, ale także jej prawidłowy montaż w naszym samochodzie. Prawidłowo zamontowana kamera nie ogranicza pola widzenia i nie przeszkadza w jeździe. Jak prawidłowo zamontować kamerę samochodową?

Najczęstsze błędy w montowaniu wideorejestratora

Warto wiedzieć, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas montażu kamery samochodowej, aby ich nie popełnić. Gdzie nie mocować wideorejestratora?

  • Na samym środku przedniej szyby. Mimo iż wydaje się to najlepszym rozwiązanie, tak naprawdę montowanie kamery samochodowej w centralnej części przedniej szyby jest błędem. Przede wszystkim przesłania ona drogę co może nie tylko utrudniać jazdę, ale także przesłaniać ważne elementy na drodze.
  • Na desce rozdzielczej. Jest to drugi najczęściej popełniany przez kierowców błąd. Kamera umieszczona w ten sposób ma ograniczone pole nagrywania, przez co nie obejmuje dokładnie tego co powinna. Ponadto, aby dobrze ja obsłużyć, kierowca zmuszony jest do pochylenia się, a to może tworzyć ryzykowne sytuacje.

Gdzie należy zamontować kamerę samochodową?

W takim razie, gdzie powinniśmy przymocować wideorejestrator, aby spełniał on swoją funkcję i jednocześnie nie utrudniał kierowania pojazdem?

Najlepszym rozwiązaniem będzie montaż kamery na szybie tuż za lusterkiem wstecznym po prawej stronie. Umieszczona w tym miejscu będzie dobrze spełniała swoje zadanie, a dodatkowo nie będzie utrudniała widoczności. Ponadto zamontowana za lusterkiem będzie łatwa w podpięciu do zapalniczki.

Są również modele niestandardowe takie jak kamery cofania w ramce – sprawdź ofertę, oraz to jak powinien wyglądać ich montaż.

W jaki sposób zamontować kamerę w samochodzie?

Wiele modeli dostępnych na rynku jest wyposażonych w przyssawkę. Umożliwia to szybki i łatwy montaż do szyby, a dodatkowo umożliwia zmianę miejsca kamery w dowolnym momencie.

Zaleca się także, aby przed przystąpieniem do montażu przygotować powierzchnię. Należy ją odtłuścić np. za pomocą płynu do szyb. Warto pamiętać o tym, aby nie montować kamerek na przyssawkę w zimnych pomieszczeniach, takich jak garaż. Ze względu na specyfikę materiałów może okazać się, że po ogrzaniu otoczenia kamera się odklei.

Niektóre modele wideorejestratorów wyposażone są w inne mechanizmy mocowania. Wówczas instrukcja producenta dokładnie opisuje sposób montażu i należy się do niej zastosować. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaką wybrać kamerę samochodową – sprawdź dostępne na rynku i dobierz odpowiednią dla siebie.

Montaż kamery samochodowej – podsumowanie

Dobry montaż kamery samochodowej gwarantuje nam, że będzie ona spełniała dokładnie swoją funkcję jednocześnie przeszkadzając nam w jeździe. Warto zapoznać się dokładnie z instrukcją producenta odnośnie montażu, aby nie popełnić żadnych błędów.

Źródło zdjęć: frreepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.