Czym zajmuje się HR-owiec?

Zastanawiasz się, czym zajmuje się HR-owiec? Przeczytaj, na czym polega jego praca oraz co warto wiedzieć o tym zawodzie. Dowiedz się, jak można zostać HR-owcem.

Czym zajmuje się HR-owiec?

HR-owiec, czyli pracownik działu HR (Human Resources). Zajmuje się on zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz kieruje karierą pracowników. Ma on wiele zadań, które zależą od miejsca, w jakim pracuje.

Jakie zadania wykonuje HR-owiec?

HR-owiec zajmuje się rekrutacją w firmie, publikuje oferty pracy. Następnie wybiera potencjalnych pracowników, z którymi przeprowadza rozmowę rekrutacyjną. Jeżeli zostanie zatrudniony nowy pracownik, to on przedstawi mu zasady obowiązujące w miejscu pracy. Często HR-owcy są również szkoleniowcami. Dbają oni także o rozwój potencjału pracowników oraz o pozytywny wizerunek firmy. HR-owiec zajmuje się również sprawami administracyjnymi, formalnymi. Zawiera z nowymi pracownikami umowy oraz prowadzi dokumentację dotyczącą przebiegu ich zatrudnienia.

Czym jeszcze zajmuje się HR-owiec?

HR-owiec ma wiele zadań, dotyczą one m.in.: wynagrodzeń, urlopów, rozliczania zwolnień lekarskich, benefitów. Do obowiązków HR-owca należy również zwalnianie pracowników. Ważną rolą HR-owca jest również dbanie o: dobrą komunikację w firmie, potrzeby pracowników, przyjazną atmosferę w firmie.

Co musisz wiedzieć o pracy HR-owca?

HR-owiec powinien umieć rozwiązywać problemy, jak i być spostrzegawczym i komunikatywnym. Ważna jest również organizacja pracy oraz umiejętność dobrego planowania. Jest to zawód, gdzie nieustannie należy zdobywać wiedzę oraz poszerzać swoje kompetencje. Warto sprawdzić stronę internetową carrotspot.com, gdzie znajduje się modułowa platforma do zarządzania w HR. Carrotspot jest narzędziem, które ułatwia pracę HR-owcom, warto sprawdzić jego możliwości.

Co trzeba zrobić, aby zostać HR-owcem?

Praca HR-owca jest zawodem zróżnicowanym. Możliwości rozwoju zawodowego jest wiele, zależy to od specjalizacji, jaką wybierzesz. Istotne jest również twoje doświadczenie zawodowe. HR-owiec może pracować m.in. jako: doradca zawodowy, kierownik działu kadr i prac, kierownik ds. rekrutacji, specjalista ds. personalnych, HR business partner, specjalista ds. szkoleń, czy inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy. Aby pracować jako HR-owiec, możesz skończyć studia na kierunku takim jak: psychologia, socjologia, zarządzanie zasobami ludzkimi, ekonomia, finanse i rachunkowość, czy administracja. Ważna w tym zawodzie jest również znajomość języka angielskiego.

Jakie drewno do wędzenia wybrać?
Wędzenie potraw to sztuka, która ma długą tradycję i przynosi niezapomniane smaki do kuchni. Wybór odpowiedniego...
Czym jest karta lunchowa?
W dzisiejszych czasach wiele firm i instytucji oferuje swoim pracownikom różnorodne korzyści i udogodnienia, które mają...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.