Dlaczego przy pracy zdalnej warto zainwestować w przenośny flipchart?

Flipchart to smukła i podłużna tablica umiejscowiona na trójnożnym statywie. „Flip” oraz „chart” to w języku angielskim kolejno „przerzucać” (w odniesieniu do kartek) oraz „wykres”. Flipcharty posiadają powierzchnię magnetyczną oraz suchościeralną, jednak pisanie po nich odbywa się faktycznie na kolejnych przewracanych stronach. Specjalny uchwyt umożliwia przymocowanie specjalnego bloku papierowego, stąd też w nazwie – przewracanie kartek.

Pisanie treści i sporządzanie wykresów na tablicach magnetycznych jest wygodne, ale jednocześnie nie jest trwałe. Chcąc umieścić nowe informacje na tablicy, musimy wymazać poprzednie. Dlatego właśnie w tym przypadku, przewagę mają flipcharty, które łączą tablicę magnetyczną-suchościeralną z funkcją prezentowania informacji na kartkach papieru.

Flipchart = lepsza organizacja czasu

Flipchart z pewnością umożliwia lepszą organizację czasu. Pracując w domu możemy napotkać problem, wiążący się z nadawaniem priorytetów naszym zadaniom. Przyniesienie pracy do domu może także wpłynąć na wykonywanie obowiązków domowych.

Flipcharty suchościeralne pomogą w łatwy sposób nanosić informacje i edytować je wedle własnych potrzeb. Warto to wykorzystać i użyć tego profesjonalnego narzędzia, aby w formie tak zwanej „to do listy” organizować czas w ciągu dnia. Odhaczanie wykonanych obowiązków wpłynie także pozytywnie na motywację do działania. Pozwoli to także na wyznaczenie czasu na odpoczynek i relaks, co poprawi samopoczucie.

Flipchart = mały i poręczny

Mieszkania i domy mają przeróżne powierzchnie. Realia bywają bezlitosne, stawiając nas niekiedy w obliczu wykonywania pracy bez własnego gabinetu i odpowiednich warunków biurowych. Nie mówiąc już nawet o miejscu na powieszenie tablicy magnetycznej na ścianie. Flipcharty są niezwykle poręczne i wygodne, dopasują się do każdego wnętrza i dodatkowo umożliwiają swobodne manewrowanie nimi. Wystarczy postawić flipchart w rogu pokoju, a jeżeli będzie pod koniec dnia przeszkadzał – złożyć go i schować za szafą.

Flipchart = informacje zawsze pod ręką

Tablice flipchart doskonale sprawdzą się również w sytuacji, w której potrzebujemy wywiesić ważniejsze informacje i mieć je zawsze pod ręką. Postawione naprzeciwko biurka umożliwiają natychmiastowe przeczytanie komunikatu, którego akurat potrzebujemy. Można wywiesić tam terminy umówionych spotkań, wizyt lekarskich, potrzebne numery telefonu i adresy mailowe. Wszystko to, co potrzebujemy mieć zawsze pod ręką, wystarczy zapisać na kartce. W każdej chwili kartkę można przerzucić i odszukać kolejne istotne komunikaty.

Jakie drewno do wędzenia wybrać?
Wędzenie potraw to sztuka, która ma długą tradycję i przynosi niezapomniane smaki do kuchni. Wybór odpowiedniego...
Czym jest karta lunchowa?
W dzisiejszych czasach wiele firm i instytucji oferuje swoim pracownikom różnorodne korzyści i udogodnienia, które mają...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.