Do czego służy peszel samochodowy?

Nie wiesz, do czego służy peszel samochodowy? Przeczytaj, jakie jest jego zadanie oraz jak przeprowadzić przewód przez peszel. Zobacz, w jakich branżach się on sprawdzi.

Do czego służy peszel w samochodzie?

Peszel używany jest jako zabezpieczenie wiązek elektrycznych przed naprężeniami mechanicznymi. Chroni również je przed wilgocią, jak i temperaturą. Peszel jest elastyczny i wytrzymały. W samochodzie znajdzie szerokie zastosowanie w instalacjach elektrycznych. Peszel samochodowy chroni przewody, ułatwia również dostęp do kabli. Peszel to inna nazwa rury karbowanej, warto o tym wiedzieć. Jeżeli kupujesz peszel, musi on być przeznaczony do samochodu. Kupisz go w sklepach motoryzacyjnych, czy w Internecie.

Jakim sposobem, należy przeprowadzić przewód przez peszel?

W większości peszli znajduje się metalowy pilot, który zdecydowanie ułatwia przeciąganie przewodów, ułatwiając nam tym prace. Z jednej strony peszla należy umocować przewód przy użyciu taśmy izolacyjnej, a z drugiej przeciągnąć pilot.

Rury karbowane – jakie są dostępne?

Możesz wybrać peszle całe, czyli standardowe. Do wyboru masz również peszel samochodowy rozcięty, czyli przecięty wzdłuż. Peszle są bardzo przydatne, ponieważ dzięki nim unikniesz poplątanych kabli.

Nieproszeni goście pod maską – co robić?

Niestety często zwierzęta szukają schronienia w samochodzie, zwłaszcza gdy zbliża się jesień. Zwierzątka niewielkich rozmiarów, poszukają dla siebie miejsca. Myszy, kuny, łasice, dostają się do środka samochodu, przegryzając przy tym jego elementy takie jak: przewody, kable, czy maty wygłuszające. Możesz zakupić specjalne środki, które odstraszą nieproszone towarzystwo. Jeżeli zauważysz ich ślad, należy usunąć wszystkie pozostałości ich obecności, ponieważ może to przyciągnąć inne zwierzęta.

Peszel ochronny do samochodu przeciwko gryzoniom

Dostępne są również peszle ochronne, które chronią przewody przed gryzoniami, czy kunami. Jest to proste, ale i skuteczne zabezpieczenie. W sprzedaży możesz znaleźć je również w wersji chromowanej.

Peszel sprawdzi się nie tylko do samochodów!

Peszel ma szerokie zastosowanie w wielu branżach. Jako tworzywo karbowane w kształcie rury, sprawdzi się na kable m.in.: elektryczne, telefoniczne, rury sanitarne, światłowody. Rury karbowane są bardzo ważne, ponieważ odpowiadają za bezpieczeństwo przewodów. Umożliwiają one również szybki montaż oraz dają możliwość rozbudowania instalacji, czy wymiany przewodów. Zastosowań rur karbowanych jest wiele!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.