Jak działa rekuperacja?

Zastanawiasz się, jak działa rekuperacja? Przeczytaj, na czym ona polega. Dowiedz się, przydatnych informacji o rekuperatorach, jak i o zaletach rekuperacji.

Rekuperacja – na czym ona polega?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, która odzyskuje ciepło. Opiera się ona na ruchu powietrza, które generowane jest przez rekuperator. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne. Jeżeli budujesz, czy remontujesz dom, szczególnie warto, dowiedzieć się jak działa rekuperacja.

Jak działa rekuperator?

Rekuperator działa bardzo prosto i sprawnie. Przeprowadza on wymianę powietrza w budynku, wywiewa powietrze użyte i nawiewa powietrze czyste, które zostało przefiltrowane. Rekuperatory Thessla Green są wyprodukowane w najnowszej technologii oraz są produktami wysokiej jakości. Warto je sprawdzić!

Z czego zbudowany jest rekuperator?

Rekuperator składa się: z wymiennika ciepła, obudowy, sterownika, filtrów i wentylatorów wywiewnych i nawiewnych. Może mieć również elementy dodatkowe.

Jakie są zalety rekuperacji?

Dzięki rekuperacji będziesz mieć w domu zdrowe i czyste powietrze! Twoje rachunki za energię będą mniejsze. Rekuperacja jest energooszczędną wentylacją. Szybko pozbędzie się ona niechcianych zapachów, skończą się twoje problemy z wilgocią.

O czym, należy wiedzieć?

Istotne jest to, że rekuperacja jest prawie bezobsługowa! Należy wymieniać filtry raz na trzy miesiące. Pamiętaj, aby raz w roku zlecić wykonanie przeglądu technicznego fachowcom.

Jakie korzyści ma rekuperacja dla zdrowia?

Przede wszystkim przez całą dobę oddychasz czystym powietrzem. Wpływa ona także pozytywnie na jakość snu. Powietrze zostanie oczyszczone z kurzu, alergenów, wirusów, bakterii! Prawidłowa wentylacja domu jest bardzo ważna, dla naszego zdrowia.

Czy do rekuperacji są dofinansowania?

Tak do rekuperacji można uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Dowiedz się, o nim więcej z pewnością pomoże ci ono w zgromadzeniu potrzebnych na to przedsięwzięcie środków. By je otrzymać, musisz spełniać określone warunki. Po ich wypełnieniu otrzymasz odpowiednie dofinansowanie.

Chcesz mieć rekuperację w swoim domu – od czego zacząć?

Należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniej firmy instalacyjnej, która przygotuje projekt rekuperacji. Wybierz taką, która ma już doświadczenie. Jeżeli budujesz dom, należy pomyśleć przed rozpoczęciem budowy, czy też remontu o rekuperacji.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.