Jak działa pomoc drogowa?

Warto dowiedzieć się, jakiej pomocy może udzielić pomoc drogowa. Jest to przydatna wiedza, zwłaszcza gdy znajdziesz się w stresującej sytuacji wynikającej z awarii twojego samochodu.

Czym zajmuje się pomoc drogowa?

Pomoc drogowa zajmuje się udzieleniem pomocy, gdy przydarzą Ci się na drodze niespodziewane okoliczności. Może to być: przebita opona, brak paliwa, rozładowany akumulator, czy gdy twój samochód utknie np. w błocie i nie będziesz mógł z niego wyjechać. Jeżeli nie masz wprawy i odpowiednich umiejętności, nie warto holować samochodu, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzeń samochodu, czy samochodu, który Cię holuje. W niektórych przypadkach holowanie nie będzie możliwe.

Czy pomoc drogową można wezwać o każdej porze?

Po pomoc drogową możesz zadzwonić o każdej porze, ponieważ działa ona 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Jedną z takich firm jest pomoc drogowa OMT w Dębicy. Świadczą oni swoje usługi także w dni świąteczne!

Jak wezwać pomoc drogową?

Najlepiej mieć przygotowany numer do pomocy drogowej, który możesz wcześniej znaleźć, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może spotkać Cię na drodze. Jeżeli cokolwiek niepokoi Cię w jeździe twojego samochodu, należy zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu. Jeśli musisz zatrzymać samochód na drodze, zadbaj o bezpieczeństwo twoje, jak i pozostałych uczestników ruchu. Pamiętaj o ustawieniu trójkąta ostrzegawczego, który musi być w odpowiedniej odległości od samochodu.

Kiedy należy ustawić trójkąt ostrzegawczy?

Należy ustawić trójkąt ostrzegawczy, gdy samochód ulegnie awarii, czy też wypadkowi: na autostradzie, na drodze ekspresowej, poza obszarem zabudowanym (jeżeli znajduje się na jezdni, w miejscu, gdzie nie może się zatrzymywać, jak i na poboczu, gdzie samochód nie jest widoczny) oraz w obszarze zabudowanym (w miejscu, gdzie zatrzymywanie jest zabronione). Następnie zadzwoń po pomoc drogową, która powinna, w miarę możliwości szybko przyjechać i udzielić Ci pomocy.

Czy przysługuje Ci darmowa pomoc drogowa w ramach ubezpieczenia?

Należy skontaktować się z ubezpieczycielem oraz zapytać, czy w ramach ubezpieczenia przysługuje Ci darmowa pomoc drogowa. Zapytaj również, czy są warunki, które muszą zostać spełnione, aby otrzymać ją w ramach ubezpieczenia.

Dlaczego warto wezwać pomoc drogową?

Warto wezwać pomoc drogową, ponieważ zostanie udzielona Ci profesjonalna pomoc, przez doświadczonych specjalistów. Samodzielna naprawa samochodu, czy jego holowanie, gdy nie masz doświadczenia, może pogorszyć sytuację, jak i generować większe koszty naprawy. Pamiętaj również, że najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Skup aut
Skup aut jest usługą, która zapewnia szybką i wygodną sprzedaż pojazdów. Firmy zajmujące się skupem aut...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.