Jak wybrać rożen do grilla?

Planujesz zorganizować grilla i potrzebujesz rożna? Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Rożen sprawdzi się w różnych rodzajach grilla, ułatwi ci on przyrządzanie potraw.

Rożen do grilla – do czego służy?

Rożen służy do utrzymania na przykład mięsa, tak aby się nie zsuwało. Mięso należy nabić na szpikulec, obok którego mogą być również widelce, które służą do tego, aby podtrzymywać mięso. Możesz wybrać również rożen, który jest wyposażony w silnik i pierścień – zdecydowanie ułatwiają one obracanie mięsa nad ogniem.

Zalety rożna elektrycznego

Rożen elektryczny na grilla ułatwia przyrządzanie dań, obracanie mięsa, czy innego rodzaju przekąsek. Nie musisz samodzielnie go obracać, dzięki temu przyrządzanie dań z grilla staje się jeszcze prostsze, nie trzeba martwić się również o to, że przygotowywany kawałek będzie nierównomiernie upieczony.

Do przyrządzenia, jakich dań przyda nam się rożen?

Możesz przyrządzić kurczaka, czy kaczkę z rożna, które wcześniej należy natrzeć przyprawami, według upodobań oraz umieścić w lodówce na kilka godzin. Inna propozycja to przyrządzenie szynki, kawałka wieprzowiny, czy wołowiny lub udźca jagnięcego – tutaj także należy wcześniej pomyśleć o ich zamarynowaniu. Do kontroli temperatury mięsa możesz kupić termometr cyfrowy, który ułatwi ci to zadanie. Łatwiej będzie ci stwierdzić, czy mięso zostało już upieczone.

Przyprawy, które warto użyć do marynaty

Przygotowując marynatę, warto wykorzystać przyprawy takie jak: tymianek, rozmaryn, oregano, bazylia, papryka, pieprz, sól. Przydatna może okazać się również oliwa z oliwek, musztarda, czosnek, czy miód. Poszukaj w Internecie lub w książkach kucharskich marynaty odpowiedniej do rodzaju mięsa, jaki wybrałeś na grilla.

Dania z rożna dla wegetarian

Dla wegetarian również rożen może okazać się przydatny, warto przygotować z jego wykorzystaniem na przykład pieczonego ananasa. Kolejna pyszna propozycja to szaszłyki. Przyrządzisz je, używając składników takich jak na przykład: papryka, cukinia, bakłażan, pieczarki, ziemniaki, pomidory koktajlowe, cebula.

Akcesoria do grilla

Jest bardzo wiele akcesoriów, które ułatwią ci przyrządzanie potraw z grilla, jak i jego czyszczenie. Są także dodatki ułatwiające przyrządzanie różnych potraw – na przykład te przeznaczone do szaszłyków, ryb, kukurydzy, frytek. Użyteczne gadżety ułatwiają również przewracanie jedzenia – to łopatki, uchwyty, szczypce. Jeżeli chcesz grillować mniejsze elementy na przykład owoce morza, sprawdzi się do tego płyta żeliwna.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.