Jaką komodę wybrać do salonu – przydatne wskazówki

Decydując się na zakup mebli do salonu nie możemy pominąć komody. Jest to mebel niezwykle uniwersalny, pasujący praktycznie do każdego pomieszczenia. Komody są praktyczne i pozwalają na przechowywanie wielu przedmiotów. Pomagają w organizacji przestrzeni, a także nadają się do wykorzystania np. jako szafka pod telewizor. Jak dobrać komodę do naszego salonu?

Gdzie postawić komodę?

Komoda idealnie nada się na to, aby zostać centralnym meblem w naszym salonie, który przyciąga do siebie uwagę, ale nada się również jako nieinwazyjny dodatek, który pozwoli zwiększyć przestrzeń na przechowywane rzeczy. Jak widać, gdziekolwiek byśmy jej nie ustawili, sprawdzi się doskonale.

Jeżeli chcemy, aby to komoda przyciągała najwięcej naszej uwagi, powinniśmy wybrać taką, która idealnie wpasuje się w nasze wnętrze. Świetnie sprawdzą się wtedy ciężkie, drewniane komody, a także te rustykalne.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru komody?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału jest wykonany mebel, aby mieć pewność, że posłuży nam wiele lat. Dobrym rozwiązaniem będą komody z litego drewna, jednak te z innych materiałów również są wysokiej jakości i pasują do wielu wnętrz.

Powinniśmy zadbać o to, aby komoda pasowała do wystroju naszego domu. Często jest samotnie stojącym meblem wobec czego dobrze zadbać o to, aby była spójna z reszta wystroju. Można również postawić na kontrastującą komodę z całym wnętrzem, co pozwoli nam ją wyeksponować w ciekawy sposób.

Jaką komodę wybrać?

Obecnie na rynku możemy spotkać się z różnymi modelami komód. Większość z nich posiada klasyczne rozwiązania szufladowe podczas gdy producenci innych stawiają na drzwiczki i półki w środku.

Wybór komody do naszego domu powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Jeżeli posiadamy wiele drobnych przedmiotów, które chcielibyśmy poukładać w jednym miejscu, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wybór klasycznej komody z szufladami. Pozwala ona na segregowanie swoich przedmiotów w zależności od potrzeb i tego jakie wymiary ma komoda. Głębokość 30 cm nie pozwoli nam zmieścić w niej większej ilości przedmiotów, wówczas wiemy, że musimy wybrać większą.

Komody zwieńczone drzwiczkami będą natomiast dobrym rozwiązaniem, jeżeli poszukujemy eleganckiego mebla, który będzie wystrojem wnętrza, a w środku będziemy przechowywać tylko określone rzeczy.

Jaką komodę wybrać – podsumowanie

Stojąc przed wyborem komody do naszego mieszkania lub domu, powinniśmy rozważyć, jakie będzie jej przeznaczenie. Wybierając mebel pamiętajmy, aby był on spójny z wystrojem naszego wnętrza i naszymi preferencjami.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.