Komoda z szufladami czy komoda z drzwiami – jaką wybrać?

Komoda to ponadczasowy mebel, który w zależności od tego, w jakim stylu został wykonany, będzie pasował do różnych wnętrz. Jest również niesamowicie kompaktowym i praktycznym rozwiązaniem na przechowywanie rzeczy, a dodatkowo stanowi ozdobę każdego pomieszczenia. Jednak wielu z nas zastanawia się, czy lepszym wyborem będzie komoda z szufladami, czy komoda z drzwiczkami? Przekonajmy się.

Komoda z szufladami

Komoda z szufladami to najbardziej klasyczna propozycja niskiego mebla do przechowywania rzeczy. W zależności od modelu, może mieć różne ułożenie szuflad bądź może być hybrydowa: posiadać szuflady i drzwiczki.

Szuflady są niesamowicie wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, jeżeli w grę wchodzą wszystkie drobne przedmioty, które chcemy uporządkować. Oczywiście zaczynając od bielizny, aż po skarpetki. Często również decydujemy się przeznaczyć szuflady na przechowywanie oraz segregację przedmiotów, które nie są elementami garderoby: różnych drobiazgów, przedmiotów biurowych itd.

Komody z szufladami sprawdzą się w każdym pomieszczeniu: od pokoju dziecięcego, gdzie będą doskonałym miejscem na przechowywanie zabawek, po sypialnię czy łazienkę, gdzie mogą pełnić funkcję kobiecej toaletki.

Komody z drzwiczkami

Wśród licznych propozycji dostępnych na rynku, znajdziesz również wiele modeli wyposażonych w drzwiczki. Ze względu na to, że ich front wygląda nieco inaczej niż klasycznej komody z szufladami, możemy stworzyć z niej wspaniały element dekoracyjny, pasujący do wielu wnętrz.

Komody z drzwiczkami najlepiej sprawdzają się w pokoju dziennym, gdzie pozwalają uporządkować drobiazgi życia codziennego, a także posegregować sprzęt RTV taki jak telewizor, dekoder czy DVD.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komody?

Zakup komody powinien być przemyślany na kilku płaszczyznach. Po pierwsze powinna być ona praktyczna, a więc pomieścić wiele rzeczy. Po drugie powinna idealnie wpisywać się w wygląd naszego mieszkania, aby stanowić jego dopełnienie.

Musimy również zwrócić uwagę na jej wymiary. Zbyt duży mebel będzie przytłaczał wnętrze, a zbyt mały będzie w nim ginął. Jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem, warto zastanowić się nad komodą o głębokości 30 cm.

Wybór komody – podsumowanie

Niezależnie od tego, na jaką komodę się zdecydujemy, nie będziemy żałować tego zakupu. Jest to zdecydowanie jeden z bardziej praktycznych mebli, który pozwala na organizację przestrzeni naszej pracy oraz przechowywanie dużej ilości przedmiotów.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.