Jaka rasa psa będzie odpowiednia dla dzieci?

Pies w domu to wiele radości i bardzo duża odpowiedzialność. Zwierzakiem powinna zajmować się cała rodzina. Jednak nie każda rasa psa dobrze sprawdzi się w domu, gdzie są małe dzieci. Jakiego psiaka wybrać, by był jak najbardziej przyjazny dzieciom?

Dzieci najlepiej wychowują się w towarzystwie zwierząt, dlatego warto zadbać o to, by ich rozwój był zbilansowany. Psiak u boku młodych ludzi jest wiernym przyjacielem, uczy ich odpowiedzialności i pozwala na budowanie głębokiej więzi. Niestety, nie każda rasa będzie odpowiednia dla małych dzieci.

Pies będzie idealnym towarzyszem dla całej rodziny. Mylnym może się okazać przekonanie, że pieski małej rasy, to najlepszy wybór. Pies, który doskonale sprawdzi się, jako towarzysz dziecięcych zabaw musi być cierpliwy – to najważniejsza cecha. Czworonóg powinien także cechować się chęcią do zabawy, niewyczerpaną radością i delikatnością. Psy obronne lub myśliwskie niekoniecznie się nadadzą mimo odpowiedniego układania i wychowywania.

Pies nie jest prezentem, ani nagrodą

Pies to duża odpowiedzialność, która nie może być traktowana jak nagroda za dobre zachowanie. Nie powinno się także wymagać od dzieci zajmowania się szczeniakiem i wypełniania wszystkich obowiązków z nim związanym. Dlatego decyzja o posiadaniu psa musi być dobrze przemyślana i rozsądna.

Dziecku powinno przydzielić się część zadań, które z chęcią będzie wypełniać, ale nie obciążać go wszystkim, co związane z obecnością psa w domu. Jednym z takich obowiązków może być karmienie i wyprowadzanie psa po powrocie ze szkoły. Purina junior dla psa to doskonały wybór na początek wspólnego życia. Dziecko w łatwy sposób może nasypać suchej karmy do miski i zaspokoić głód swojego przyjaciela.

Szczenię spaniela to zwierzę, które od wieków kształtowane jest na psa do towarzystwa. Ta rasa to uosobienie radości, chęci do zabawy i pogody ducha. Spaniel jest średniej wielkości, dlatego ani on, ani dziecko nie powinni wyrządzić sobie wzajemnie żadnej krzywdy.

Kolejną rasy, która jest zespolona z obrazem idealnej rodziny, to golden retrivery i labradory. Psy te są niezwykle posłuszne, uwielbiają się bawić i chętnie uczą się nowych poleceń. Doskonale sprawdzą się, jako towarzysze dla dorastających dzieci.

W wyprawkę dla nowego członka rodziny można zaopatrzyć się w sklepie zoologicznym babuzoo. Znajdzie się tam wszystko, co potrzebne jest na początek tej wielkiej przygody i wieloletniej przyjaźni. Pamiętaj, że zarówno za psa, jak i dziecko, odpowiedzialny jest rodzic. Maluch może pomagać w pielęgnacji i karmieniu szczeniaka, ale obowiązki powinny zostać dopasowane do możliwości i wieku.

Menedżerskie
. Spis treści Coaching menedżerski – szkolenie Zarządzanie zespołem Motywacja w pracy zespołu Efektywność w pracy...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.