Jakie kolczyki wybrać na co dzień?

Jakie kolczyki wybrać na co dzień?

Wybór kolczyków: ich rodzajów, kolorów, kształtów, tego, w jaki sposób są zapinane – jest ogromny. Chcąc je wszystkie sklasyfikować, można by stracić rachubę. Kolczyki wiszące czy sztyfty? Złoto, a może srebro?

Do pracy, szkoły czy na biznesowe spotkania możemy wybrać z szerokiej gamy modeli kolczyków, nie martwiąc się, że nie będą one pasowały do casualowego outfitu. Najwięcej zależy od naszego gustu, preferencji i stylu ubierania się. Wybór jest bardzo duży, dlatego dobrze mieć w zanadrzu więcej niż jedną parę kolczyków.

Pierwszym z aspektów, które należy rozważyć przy doborze biżuterii na co dzień, będzie materiał, z którego jest ona wykonana. Najbardziej uniwersalne będzie złoto lub srebro, na popularności zyskuje także antyalergiczna stal szlachetna, która prezentuje się równie dobrze, jak znane nam powszechnie kruszce. Możesz postawić także na ozdoby z mniej popularnych materiałów, może to być drewno, ceramika lub mosiądz.

Złoto i srebro to nadal najmodniejsze i najbardziej uniwersalne wybory, a także bardzo bezpieczne. Szlachetne, dobrze znane kruszce nie rzucają się w oczy tak bardzo, jak materiały, które rzadziej wykorzystywane są przez jubilerów.

Jak dopasować biżuterię do pory roku?

Zimą i jesienią, gdy nosimy ciepłe swetry i szale (często wełniane), pewien dyskomfort mogą sprawić długie kolczyki, które z łatwością będą zahaczały o tkaniny. O tej porze roku warto postawić na kolczyki, które będą krótkie: sztyfty lub niewielkie kółka. Dzięki temu na pewno zapobiegniemy niewielkim urazom związanych z niespodziewanym szarpnięciem zaczepionego o włókna kolczyka.

Latem i wiosną możemy korzystać z większej dowolności w doborze biżuterii do stroju. Przede wszystkim o wiele przyjemniej jest zakładać dłuższe, wiszące i bogato zdobione kolczyki do lżejszych i kolorowych strojów. Wybierz kolczyki, których zapięcie to zamknięty bigiel, dzięki temu na pewno ich nie zgubisz w chwili nieuwagi.

Niezależnie od pory roku możesz wybrać kolczyki zarówno z kolorowymi akcentami, jak i z kamieniami szlachetnymi, będą pięknie komponowały się z biurowymi stylizacjami. Postaw na nieoczywiste kamienie jubilerskie, takie jak topaz czy opal. Brylanty, rubiny i szmaragdy będą lepiej pasowały do uroczystych okazji i spotkań. Jeśli obawiasz się, że mimo uważności zgubisz drogocenny kolczyk, zawsze możesz wybrać biżuterię ozdobioną imitacjami kamieni szlachetnych lub tymi o niższej wartości, np. półszlachetnymi.

Kolczyki są bardzo stylowym i szykownym dopełnieniem stylizacji. Dobrze dopasowane do stroju, będą jego najmocniejszym punktem.

Biżuteria na Walentynki
Walentynki to magiczne święto, które celebruje miłość i jest jednym z radośniejszych dni w roku. To...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.