Na co zwrócić uwagę kupując telefon? Poradnik cz. 2

Witaj w 2 części naszego poradnika, w którym przedstawiamy, na co zwrócić uwagę decydując się na zakup nowego telefonu. Wiemy, że nie jest to łatwy wybór, dlatego ten artykuł powstał z myślą o osobach, które nie bardzo orientują się w parametrach telefonów i sprawach związanych z ich specyfikacją techniczną.

Pamięć RAM – ważny parametr każdego smartfonu

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój telefon działał szybko i bez zarzutu, postaw na telefony, w których pamięć operacyjna jest większa, co zapewnia płynniejszą pracę systemu, komfortowe korzystanie z gier i aplikacji oraz bardziej wydajny multitasking.

Minimalna ilość RAM, którą powinien posiadać smartfon z Androidem, to 2 GB. W nieco lepszych telefonach ze średniej półki stosuje się pamięć o rozmiarze ok. 3-4 GB. Najlepsze i przy tym najdroższe telefony zapewniają pamięć RAM rzędu 6-12 GB.

Co ważne, system operacyjny, zastosowany w telefonie, nie pozostaje tutaj bez znaczenia. I tak w smartfonach z iOSem, zwykle pamięci RAM jest mniej, jednak nie wpływa to na ogólne działanie telefonu z powodu bardzo dobrej optymalizacji systemu.

Sklep z przejściówkami do telefonów – wejdź i sprawdź najlepsze propozycje na rynku.

Pamięć wewnętrzna telefonu – ile jej potrzebujesz?

Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie telefonu, to pamięć wewnętrzna telefonu. Jej wielkość zależy od tego, jak często i do jakich celów używamy telefonu. Jeśli zwykle na smartfonie przechowujesz dużo plików, to lepiej zaopatrzyć się w większą pamięć wewnętrzną.

Najlepsze telefony, jeżeli chodzi o pamięć wewnętrzną, posiadają jej 256 GB lub więcej. Najmniej pojemne smartfony z niższej półki cenowej posiadają 64 GB, a nieco droższe urządzenia mają jej dwa razy tyle, czyli 128 GB.

W przypadku, gdy Twój smartfon to Twoje narzędzie pracy, to z pewnością istnieje duża szansa, że konieczne jest przechowywanie na nim dużej ilości danych. Wtedy pomocne może okazać się złącze dla kart pamięci. Dzięki takiemu akcesorium pamięć można rozszerzyć nawet do 1 TB.

Zdjęcia i filmy w najlepszej jakości, czyli kilka słów o aparacie w smartfonie

Decydując się na zakup telefonu ze względu na zastosowany w nim aparat, pamiętaj, że rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na jakość zdjęć i nagrań video.

Do innych parametrów należą także: obiektyw szerokokątny, stabilizacja optyczna, jasność obiektywu, tryb nocny, teleobiektyw, tryb nocny i aparat głębi

Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże Ci dokonać dobrego wyboru. Udanych zakupów!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.