Jakie meble wybrać do salonu?

Meble do salonu pełnią kilka ważnych funkcji, które trzeba umiejętnie połączyć, aby stworzyć ciekawą aranżację, mieć dużo miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie przytłoczyć pomieszczenia. Jak to zrobić? Podpowiedzi znajdziecie poniżej!

Przechowywanie i eksponowanie

To chyba dwie najważniejsze funkcje, które bardzo często się ze sobą łączą. W salonie przechowujemy ubrania i dokumenty, ale także książki, porcelanę i kolekcję płyt, które lubimy ciekawie wyeksponować. W pokojach dziennych znakomicie sprawdzą się kompaktowe szafy na odzież oraz komody w dowolnych rozmiarach, w których schowamy bieliznę, dokumenty i dodatki. Książki można ustawić na otwartych regałach lub w przeszklonych witrynach, dzięki czemu uchronimy je przed kurzem. Półki za szkłem to znakomity sposób na wyeksponowanie pięknej porcelany i wysokich kieliszków.

Barek wraca na salony!

Kiedyś barek był obowiązkowym elementem każdej meblościanki. Później mebel został zapomniany, a dzisiaj tryumfalnie powraca. Nie ma lepszego mebla do przechowywania alkoholi, słodyczy oraz różnej wysokości kieliszków. Nowoczesne barki są najczęściej wzbogacone o oświetlenie, które zapewnia komfortowe korzystanie z mebla również wieczorem.

Strefa RTV

Pojemna szafka RTV to podstawowy element każdej strefy rozrywki i to bez względu na to, czy telewizor będzie stał na jej blacie, czy wisiał na ścianie. Praktyczne szuflady, zamykane szafki lub półki-wnęki pomieszczą sprzęt RTV, kolekcję płyt, konsolę do gier i wszystkie inne przedmioty, które umilają wolny czas. Bardzo dobrze sprawdza się również zapomniany segment do pokoju.

Stolik kawowy

To mebel, który stanowi serce pokoju dziennego – to przy nim odpoczywamy i spotykamy się z najbliższymi. Styl stolika kawowego może być spójny z innymi meblami w salonie, albo wręcz przeciwnie – możemy wybrać model, który stworzy ciekawą aranżację opartą na zasadzie kontrastu. Decydując się na konkretny mebel, zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność – czy posiada dodatkowe szuflady albo półkę pod blatem, gdzie wygodnie odłożymy piloty, czytane gazety lub dziecięce drobiazgi.

Oświetlenie

Nowoczesne meble dzienne bardzo często są dostępne w wersji z oświetleniem, które montuje się w przeszklonych witrynach lub w celu zaakcentowania wybranych detali. Światło ma w tym wypadku nie tylko funkcję użytkową wpływającą na komfort użytkowania mebli, ale również buduje nastrój i podkreśla charakter brył.

Do małych salonów

W niewielkich pomieszczeniach warto zdecydować się na meble, które pełnią kilka funkcji jednocześnie – np. częściowo przeszkloną witrynę z pojemną szafką do przechowywania lub barek z trzema głębokimi szufladami. Świetnym rozwiązaniem są także wszelkie półki i szafki wiszące – pozwalają wykorzystać ściany do przechowywania i dekorowania. Warto też zwrócić uwagę na wielkość mebli – w małych salonach świetnie sprawdzą się bryły o zmniejszonej głębokości, dzięki którym zanadto nie przytłoczymy wnętrza.

Jakie kolory są na topie?

Biel jest wciąż bardzo modna i ponadczasowa, ale coraz więcej wielbicieli zyskują meble w naturalnych odcieniach drewnopodobnych dekorów, najlepiej z wyraźnym usłojeniem. Zarówno białe, jak i drewnopodobne meble są bardzo plastyczne w aranżacji i łatwo je połączyć z różnymi wystrojami ścian i odmiennymi dodatkami. Planując przytulny salon, nie zapominajmy o miękkich tkaninach i zieleni roślin, która do każdego wnętrza wnosi świeżość i pozytywny nastrój.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.