Sypialnia w stylu minimalistycznym – o czym należy pamiętać?

Minimalizm skradł serca dekoratorów wnętrz i najpewniej, zostanie z nami na dłużej. Jeżeli chcemy uzyskać efekt nowoczesności, styl minimalistyczny to podstawa. Trendy aranżacyjne od kilku lat skupiają się wokół tych przyjemnych form i kształtów. Ceniona jest również funkcjonalność, którą udaje się zachować. Projekty sypialni urządzonych w nowoczesnym stylu są niezwykle przytulne i komfortowe. Jak urządzić sypialnię w stylu minimalistycznym?

Minimalizm w sypialni – jakie łóżko wybrać?

W nowoczesnej sypialni obowiązkowo powinno znaleźć się wygodne łóżko, dopasowane pod względem wielkości, szerokości oraz kształtu. Łóżko powinno zapewnić wygodny wypoczynek po całym dniu i musi zapewniać komfort w trakcie snu. Dlatego w tej kwestii nie warto szukać oszczędności.

Łóżko w minimalistycznej sypialni najlepiej umieścić w centralnym punkcie pomieszczenia. Ponieważ minimalizm ceni sobie funkcjonalność, łóżko stawiajmy z daleka od kaloryferów. Nie chcemy przecież w zimie gotować się pod kołdrą i narażać na suche powietrze z kaloryfera. Tu z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się nawilżacz powietrza.

Łóżko, które umieścimy zbyt blisko okien lub drzwi optycznie pomniejszy nam wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem będzie również dostawienie go zagłówkiem do ściany. Obok łóżka powinny stanąć niewielkiej wielkości szafki lub stoliki nocne. Całość będzie wtedy sprawiała wrażenie harmonii i porządku.

Oprócz samego warto zwrócić również uwagę na zakup profesjonalnego i trwałego materaca. Nowoczesne materace dopasowują się do kształtu ciała, dając jednocześnie równomierne podparcie kręgosłupa. Materac powinien być również hipoalergiczny.

Minimalistyczna sypialnia – biała toaletka

W sypialni urządzonej na styl minimalistyczny świetnie będzie prezentował się kącik:

  • biała toaletka z dużym lustrem, gdzie warto ustawić kosmetyki i perfumy
  • lampa z ciepłym oświetleniem,
  • wygodny fotel.

W tym miejscu zyskasz możliwości, by odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Aby to uzyskać, warto postawić na maksymalnie wygodny fotel. Będzie stanowił miejsce do czytania książek, wypicia kawy lub herbaty oraz oglądania filmu. Tutaj ważną funkcję pełni także światło, które powinno być odpowiednio dobrane do wszystkich stref wyznaczonych w pomieszczeniu. Z pewnością taki własny kącik sprawi, że poczujemy się przytulnie oraz wygodnie, spędzając czas w sypialni.

Minimalistyczna sypialnia – szafa i garderoba

Jeżeli nasza sypialnia jest większych rozmiarów lub posiada dodatkowe pomieszczenie, warto przeznaczyć je na własną garderobę. Zdecydowanie łatwiej wtedy zorganizować sobie miejsce na ubrania, obuwie, dodatki, akcesoria oraz rzeczy, których nie warto eksponować – zwłaszcza w minimalistycznym wystroju wnętrz.

Można w tym pomieszczeniu postawić więcej szafek, szuflad oraz półek. Odpowiednia garderoba nie obejdzie się bez szafy, w której przechowamy większość potrzebnych elementów.

Jeżeli jednak nie posiadasz możliwości wygospodarowania osobnego pomieszczenia na garderobę, postaw wtedy na minimalistyczną meblościankę z szafą. Koniecznie bez nadmiernych zdobień i ornamentów, które mogłyby się kłócić z nowoczesnym wystrojem wnętrza. By optycznie powiększyć przestrzeń, warto wybrać lustrzane fronty. Można wtedy także rozświetlić sypialnie, zwłaszcza jeżeli dostęp do światła dziennego jest ograniczony.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.