Kiedy warto zezłomować samochód?

Obowiązujące przepisy prawa zakładają, że samodzielna kasacja pojazdu jest nielegalna. Działania tego typu mogą być przeprowadzane jedynie przez uprawnione do tego stacje demontażu, jak Szrot samochodów Warszawa, które funkcjonują na podstawie zezwolenia wydawanego przez marszałka konkretnego województwa. Dlatego, wybierając punkt kasacji, należy sprawdzić, czy oddaje się swój pojazd w ręce profesjonalistów.

Złomowanie pojazdu – kiedy warto się na nie zdecydować?

Istnieje co najmniej kilka sytuacji, w których właściciel samochodu musi podjąć decyzję o zezłomowaniu pojazdu. Może być to dla niego trudne, jednak pozwala na odzyskanie przynajmniej części pieniędzy. Przypadki te mogą być następujące:

  • stwierdzenie przez ubezpieczyciela, że szkoda powypadkowa ma charakter całkowity,
  • wyeksploatowanie się pojazdu ze względu na jego wiek,
  • zaobserwowanie, że pojazd stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego,
  • posiadanie niechcianego samochodu, który nie nadaje się do użytku,
  • chęć usunięcia z garażu bezwartościowego wraku,
  • spostrzeżenie, że naprawa uszkodzeń pojazdu nie jest opłacalna.

Kasacja samochodu – ile to kosztuje?

Największą zaletą, z jaką wiąże się złomowanie aut, jest możliwość dodatkowego zarobku. Nie dość, że można pozbyć się z garażu bezużytecznego wraku, to jeszcze nasz domowy budżet zostanie zasilony o dość przyjemną sumę.

Ile można zarobić na kasacji auta? Wysokość tej kwoty jest uzależniona przede wszystkim od wagi pojazdu. Wpływ ma na nią także lokalizacja punktu zajmującego się demontażem oraz jego cennik. Jednak zazwyczaj można zarobić około kilkuset złotych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta kwota stała się dodatkiem do pieniędzy zbieranych na zakup nowego samochodu.

Kasacja pojazdu – co dalej?

Przeprowadzenie złomowania pojazdu w legalnym podmiocie świadczącym tego typu usługi, powinno zakończyć się przekazaniem niezbędnych dokumentów. Jest to zaświadczenie deklarujące przyjęcie auta na złom oraz potwierdzenie unieważnienia tablic, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu. Na koniec pozostaje przedstawienie tych pism w wydziale komunikacji urzędu gminy wraz z wnioskiem o wyrejestrowanie pojazdu.

Skup aut
Skup aut jest usługą, która zapewnia szybką i wygodną sprzedaż pojazdów. Firmy zajmujące się skupem aut...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.