Przełom wśród lin holowniczych – lina z nylonu-66

Każdy, kto lubi rajdy off-road wie, jak ważne jest dobre przygotowanie do każdej wyprawy. Na wyprawę na pewno warto wziąć między innymi linę i wyciągarkę. Jednak na jaką linę się zdecydować? Czym charakteryzują się liny z nylonu-66? Jakie są ich właściwości i wytrzymałość? Wszystkiego dowiesz się poniżej!

Czym różni się lina z nylonu-66 od tradycyjnej liny?

Ze względu na materiał, z jakiego wytwarza się liny wiciągarkowe, można je podzielić na dwa typy: liny stalowe oraz liny syntetyczne. Liny stalowe są wyjątkowo mocne i wytrzymałe, ale mają sporą wadę. Liny stalowe nie są elastyczne, a także mogą nas pokaleczyć. Zazwyczaj zaleca się, aby używać ich jedynie w kryzysowych sytuacjach.

Częściej niż lin stalowych używa się lin syntetycznych. Niestety również często można usłyszeć, że mogą być one niebezpieczne. Dlatego właśnie powstały liny z nylonu-66! To materiał, który idealnie nadaje się do holowania. Stają się coraz bardziej popularnym wyborem wśród off roadowców. Liny kinetyczne z syntetycznego nylonu-66 są bezpieczniejsze i bardziej wytrzymałe.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że poradzisz sobie samodzielnie w każdych warunkach na drodze, warto także zainwestować w odpowiednią wyciągarkę. Różne typy wyciągarek znajdziesz na tej stronie: https://terenowiec.pl/pl/97-wyciagarki.

Właściwości lin z nylonu-66

Zastanawiasz się, jak to się stało, że liny z nylonu-66 stały się takie popularne? Ich główną zaletą jest przede wszystkim duża wytrzymałość włókien, dzięki której możesz się cieszyć ich bezpieczniejszą oraz bardziej efektywną pracą.

Oprócz tego nylon-66 nie jest również tak podatny na zerwania jak standardowe liny. Liny kinetyczne z nylonu-66 są również bardziej odporne na zniszczenia, czyli na przykład otarcia, które podczas wyciągania zdarzają się bardzo często. Dzięki tym wszystkim cechom linia z nylonu-66 zostanie z Tobą na dłużej i będzie stanowić bezpieczną oraz praktyczną pomoc na wielu rajdach off roadowych.

Liny z nylonu-66

Co jeszcze warto wiedzieć o linach z nylonu-66? Ich budowa sprawia, że w mniejszej ilości wchłaniają wilgoć i chemikalia, a są bardziej odporne na promieniowanie słoneczne. Liny z nylonu-66 stały się bardzo popularne wśród miłośników off-roadu, tak samo jak wyciągarki Warn, które znajdziesz na tej stronie: https://terenowiec.pl/pl/535-wyciagarki-warn. Jeżeli chcesz zakupić wyciągarkę, która będzie uniwersalna i przyda się w różnych sytuacjach na drodze, wybierz którąś z tych modeli: https://terenowiec.pl/pl/483-wyciagarki-elektryczne-12v.

Lina z nylonu-66 oraz wyciągarka to duet, który może uratować Cię z niejednej opresji na drodze. Piach, woda, grząskie błoto? Z takim sprzętem poradzisz sobie na trudnych bezdrożach. Warto pamiętać, że trudność trasy off-roadowej powinna zależeć również od tego, z jakimi trudnościami jest w stanie poradzić sobie Twój samochód.

Menedżerskie
. Spis treści Coaching menedżerski – szkolenie Zarządzanie zespołem Motywacja w pracy zespołu Efektywność w pracy...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.