Jak transportować worki Big Bag?

Worki Big Bag nadają się do przechowywania wielu różnych produktów począwszy od pasz, przez zboża i nasiona. Zapewniają komfort, przepływ powietrza, a także umożliwiają transport. Tylko jak transportować worki ze względu na ich wielkość?

Worki Big Bag – jak transportować?

Bardzo ważne podczas obsługi worków Big Bag jest sposób ich transportowania. Możemy robić to za pomocą ładowaczy chwytakowych, ładowaczy czołowych, masztów widłowych, ładowarek czy haków montowanych na TUZ.

Narzędzia przeznaczone do transportu worków Big Bag

Jednym z najpopularniejszych sposobów transportu worków Big Bag jest robienie tego za pomocą wideł paletowych. Dzięki ich konstrukcji zapewniamy naszym workom dość dużą stabilność co ma istotny wpływ na komfort ich transportu. Bardzo istotne jest to, aby umieścić uchwyty w odpowiedni sposób, aby zapobiec ich zsuwaniu.

Istnieją inne narzędzia dedykowane do transportu worków Big Bag. Są to nośniki, które montuje się w ramkach ładowarek oraz ładowaczy. Hak, który jest w nich zamontowany zamocowany jest na pionowym ramieniu. Taka konstrukcja umożliwia pogląd na dno worka Big Bag dzięki czemu widzimy dokładnie jego całość co podnosi komfort i jakość pracy. Dodatkowo jest to rozwiązanie bezpieczne, zapobiegające zsuwaniu się uchwytów.

Inne narzędzia do transportu worków Big Bag

Ceny narzędzi dedykowanych do transportu worków Big Bag zaczynają się od niespełna 2 tysięcy złotych. Są to propozycje producentów lokalnych. Za komponenty do maszyn od producentów zagranicznych będziemy musieli zapłacić aż kilka tysięcy euro.

Jeżeli chcemy znaleźć bardziej budżetowe rozwiązanie, możemy przerobić ładowacz chwytakowy na hakowy. Polega to na zdemontowaniu chwytaka i zamontowaniu w jego miejsce haka, którego ceny rozpoczynają się już od 300-600 PLN.

Transport worków Big Bag – podsumowanie

Worki Big Bag są świetnym rozwiązaniem, jeżeli szukamy sposobu na przechowywanie różnych produktów. Ich konstrukcja umożliwia sprawny transport oraz magazynowanie dzięki czemu są coraz częściej wybieranym produktem na rynku.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.