Najlepsze darmowe program dla geodetów – sprawdź!

Jeżeli jesteś geodetą i szukasz programów, które zaspokoją Twoje zapotrzebowanie, to sprawdź ofertę CubicOrb. CubicOrb oferuje darmowe programy geodezyjne, które z pełni odpowiedzą na Twoje żądania i zaspokoją Twoje potrzeby dotyczące wykonywania pomiarów oraz wielu innych zadań związanych z zawodem geodety. Chcąc przetestować darmowe programy geodezyjne, wystarczy wejść na stronę i sprawdzić co przygotował CubicOrb. Poniżej przygotowaliśmy również opis każdego z nich, dzięki czemu jeszcze łatwiej i szybciej dowiesz się, czego potrzebujesz.

SimGNSS

SimGNSS to jeden z darmowych programów, który wykorzystuje odbiorniki GNSS do planowania wszystkich pomiarów. Uwzględnia kolejność punktów oraz ich relację topologiczną pozwalając na wykonywanie pomiarów dla ich przykładowych baz. Każde działanie zakończone jest utworzeniem surowych plików, który można otworzyć w programach generujących raporty pomiarów GNSS. Pełny efekt pracy uzyskamy dzięki połączeniu działań z Raw GNSS, który zanalizuje cały raport oraz pomoże rozplanować czas spędzony na wykonywaniu pomiarów.

Plotka

Plotka to kolejny z serii darmowych programów geodezyjnych, dzięki któremu wyślemy wszystkie pliki bezpośrednio na urządzenie drukujące. Program przydatny jest nie tylko dla geodetów, ale sprawdzi się jako program dla firm poligraficznych, geodezyjnych lub w biurach projektowych i wszędzie tam, gdzie drukowane pliki stoją na pierwszym miejscu w działalności firmy.

ValidXML

Pozwala na walidację składniową plików XML oraz GML. Program, po załadowaniu plików wyświetli wszystkie błędy składniowe wraz z dokładnym podaniem fragmentów wierszy i kodów, które zawierają błędy. Raporty z walidacji możliwe są do zapisania w postaci plików tekstowych, dzięki czemu łatwiej znajdziemy błędy w kodach. Darmowe programy geodezyjne na jak ValidXML ma wbudowane w siebie schematy zgodne z obowiązującymi rozporządzeniami dotyczącymi map zasadniczych.

Darmowe programy geodezyjne

Geodeta geodecie nierówny, natomiast każdy potwierdzi, że darmowe programy kuszą, aby chociaż sprawdzić jak się na nich pracuje. Zarówno SimGNNS, Plotka jak i ValidXML są bardzo proste w obsłudze na geodetów i przyspieszają każdą pracę. Intuicyjne oprogramowanie, które nie tylko przyspieszy, ale i poprawi komfort pracy każdego geodety.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.