Grill gazowy kontra węglowy – który wybrać?

Nic na tym świecie nie jest bez wad. Zarówno gazowe, jak i węglowe, nawet te profesjonalne grille mają mankamenty, które mogą przeważyć o naszym wyborze. Aby wybrać ten najlepszy i dostosowany do naszych potrzeb, wystarczy zastanowić się nad zaletami jednego i drugiego, a decyzja sama przyjdzie. W tym celu przedstawiamy zalety grilli gazowych oraz węglowych, a ostateczny wybór zostawiamy Wam.

Zalety grilla węglowego

Grille węglowe mają swój klimat i nikt temu nie zaprzeczy. Taki grill, nawet w przenośnej wersji możemy zabrać nad rzekę lub na działkę i cieszyć się wraz ze znajomymi niesamowitą atmosferą, siedząc wokół ognia. Grille węglowe są idealne dla osób, dla których ogniska w porze letniej to podstawa, jednak w okolicy nie znajdą żadnego miejsca odpowiedniego na ognisko. Grill węglowy cechuje się niepowtarzalnym smakiem opieczonego mięsa, warzyw, a nawet owoców.

Zalety grilla gazowego

Profesjonalne grille gazowe wykorzystywane mogą być zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Ich ogromną zaletą jest brak dymu oraz możliwość regulowania temperatury. Grille gazowe odpala się w mgnieniu oka i nie trzeba wykonywać przy nim żadnych większych prac. Czyszczenie grilla również nie jest wymagającą czynnością, a jedyna większa praca przy nim to wymiana butli gazowej raz do roku. Profesjonalne grille gazowe cieszą się popularnością ze względu na oryginalny smak potraw, którego nie uzyskamy w żaden inny sposób.

Jaki grill wybrać – elektryczny czy gazowy?

Jeśli zależy nam na łatwym odpalaniu grilla, braku dymu oraz idealnej temperaturze pieczenia to grill gazowy świetnie zda egzamin. Grille węglowe to przede wszystkim klimat i charakterystyczny smak potraw pieczonych na ogniu. Jeśli jednak lubimy dokładnie upieczone mięso z każdej strony, na właściwej temperaturze to zdecydujmy się na profesjonalne grille gazowe, które również stworzą świetny klimat podczas imprez i posiedzeń.

Jak grillować cały rok?

Grill gazowy będzie na pewno lepszym wyborem dla osób, które nie wyobrażają sobie, chociaż miesiąca bez upieczonej kiełbasy czy karkówki. Profesjonalne grille gazowe mogą być użytkowane również podczas deszczu, jednak warto wybrać taki, którego pokrywa nie zardzewieje pod wpływem wody. Grill gazowy można postawić na tarasie czy balkonie i cieszyć się grillowanym jedzeniem cały rok.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Rodzaje palników do grilla gazowego
Palnik w grillu gazowym to jego nieodłączny element, który pozwala na przygotowanie przepysznych potraw o wyjątkowym...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.