Odnawialne źródła energii – czym one są?

Z pewnością słyszeliście o odnawialnych źródłach energii? Czy wiecie, jak można je wykorzystać, we własnym domu? Przeczytajcie o możliwościach, jakie czekają na was.

Odnawialne źródła energii – czym są?

Odnawialne źródła energii mają przede wszystkim chronić nasze środowisko. Są to np. m.in.:

  • Elektrownie fotowoltaiczne – pozyskują one i przetwarzają energię, z promieni słonecznych, przy pomocy paneli słonecznych.
  • Elektrownie wiatrowe – wytwarzają energię elektryczną za pomocą turbin wiatrowych, które są napędzane siłą wiatru.
  • Elektrownie wodne – zmieniają energię wody, przy użyciu elektrowni wodnych na energię.
  • Energia biomasy – biomasa, czyli odpady m.in. pochodzenia roślinnego, czy zwierzęcego, które w wyniku spalania lub konwersji: chemicznej, biologicznej, termochemicznej wytwarzają energię.
  • Energia geotermalna – wytwarzana jest poprzez pozyskiwanie energii z gruntu i wody pod powierzchnią Ziemi.

Odnawialne źródła energii, mają wspomóc ochronę środowiska, zmniejszyć przedostawanie się zanieczyszczeń do atmosfery, ograniczać emisje CO2. Odnawialne źródła energii, to nasza przyszłość, ponieważ zasoby źródeł nieodnawialnych, mogą się w przyszłości wyczerpać.

Odnawialne źródła energii – dla twojego domu

Ty również możesz wykorzystać odnawialne źródła energii w twoim domu! Możesz pomyśleć o instalacji fotowoltaicznej, która będzie pobierała promienie słoneczne, a następnie przetwarzała na energię dla twojego domu, będzie również ją magazynowała. Ta energia nie emituje CO2, odpadów, nie jest szkodliwa dla ludzi, czy dla środowiska. Dzięki instalacji paneli słonecznych cena twojej nieruchomości wzrośnie! Inne rozwiązanie dla twojego domu to inwestycja w proekologiczne rozwiązania grzewcze, czyli np. wymianę starych źródeł ciepła, np. na pompę grzewczą. Pozwala ona na ogrzanie pomieszczeń, a także ich chłodzenie. Pompa ciepła jest urządzeniem, do którego działania, niepotrzebny jest proces spalania, wykorzystuje ona energię z ziemi, z wody, czy z powietrza.

Zalety własnej odnawialnej energii

Będziesz niezależny od innych źródeł energii, od rosnących cen prądu. Początkowe koszty, jakie trzeba zainwestować w nowoczesne, ekologiczne rozwiązania mogą odstraszyć, ale trzeba uwzględnić możliwości dofinansowania w ramach różnych programów. Twoje rachunki będą znacznie niższe, potraktuj więc to jako inwestycję!

Czym jest audyt odnawialnych źródeł energii?

Audyt odnawialnych źródeł energii polega na opracowaniu planu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, dla potrzeb twojego domu, uwzględniając: energię elektryczną, jego zapotrzebowanie na ciepło, czy chłód. Audyt polega na szczegółowym wywiadzie, analizie, tak by dostosować rozwiązania najlepsze dla ciebie. Dzięki audytowi dowiesz się, jaka technologia będzie najlepsza, a także opłacalna, jej możliwą lokalizację, otrzymasz propozycję różnych wariantów. Co najważniejsze, pomaga nie tylko znaleźć najlepsze rozwiązanie, ale ponadto pozyskać dofinansowanie. Przeczytaj więcej informacji o audyt odnawialnych źródeł energii.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.