Program czyste powietrze – co trzeba wiedzieć?

Czy zastanawialiście się, nad skorzystaniem z szansy, jaką oferuje program Czyste Powietrze? Przeczytaj o zaletach tego programu, a ułatwi ci to z pewnością podjęcie decyzji.

Program Czyste Powietrze – na czym polega?

Program Czyste Powietrze polega na wsparciu finansowym, wymiany starych i niewydajnych źródeł ciepła na paliwo, na nowoczesne rozwiązania, a także na realizację prac termomodernizacyjnych budynku. W ramach programu możesz wymienić stolarkę okienną i drzwiową, poza tym ocieplić przegrody zewnętrzne, czyli dach, stropodachy, ściany zewnętrzne. Co więcej, możesz pomyśleć o  mikroinstalacji fotowoltaicznej, czy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W zależności co potrzebuje twój dom, do wyboru masz trzy warianty dofinansowania.

Korzyści z własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej

Decydując się na własną mikroinstalacje fotowoltaiczną, unikniesz wzrostu cen za energię, mimo początkowych kosztów, jakie musisz zainwestować, ta inwestycja ci się zwróci. Dzięki fotowoltaice twój dom będzie mieć większą wartość, a także wpływ na środowisko dlatego, że nie emituje żadnych niebezpiecznych, czy szkodliwych substancji. Mikroinstalacja fotowoltaiczna jest prosta w obsłudze, ponieważ jej działanie jest w pełni zautomatyzowane, ważne jest, aby pamiętać o kontroli stanu zabrudzenia modułów.

Zalety programu Czyste Powietrze dla twojego domu!

Program Czyste Powietrze wspiera termomodernizacje domu i źródeł ciepła, dzięki temu zmniejszą się koszty ogrzewania, a budynek będzie chronił ciepło. Skorzystanie z programu Czyste Powietrze to spora oszczędność m.in. na opłatach za ogrzewanie.

Dlaczego program Czyste Powietrze jest ważny dla środowiska?

Celem programu Czyste Powietrze jest przede wszystkim zredukowanie emisji pyłów, które przedostają się do atmosfery, przez domy jednorodzinne. Poprzez wspólną walkę z zanieczyszczeniem powietrza, przyczyniasz się do poprawy jego jakości.

Uczestnicząc w programie Czyste Powietrze, wspierasz walkę ze smogiem!

Smog to zjawisko atmosferyczne, które powstało w rezultacie zmieszania się spalin, dymu z mgłą. Do powstawania smogu przyczyniają się, instalacje grzewcze, które ogrzewają domy jednorodzinne, kamienice, często przestarzałe, słabej jakości, w których często spalane są odpady komunalne. Smog wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego tak ważny jest program Czyste Powietrze, aby wspólnie wspierać walkę z tak szkodliwym dla nas przeciwnikiem.

Audyt energetyczny – dlaczego warto o nim pomyśleć

Audyt energetyczny z pewnością, pomoże ci podjąć decyzję, ponieważ jest to analiza przeprowadzona przez specjalistów, którzy wskażą ci najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązania. Celem audytu jest ocena obecnego zapotrzebowania twojego domu na energię oraz moc, a także jak może wyglądać po przeprowadzonych pracach. Najważniejszym założeniem jest znalezienie odpowiednich rozwiązań. Audyt energetyczny do programu czyste powietrze jego wyniki, wskażą ci najlepsze rozwiązania!

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.