Perfumy niszowe – czym się różnią od tradycyjnych?

Mówi się, że ostatnie kilka lat, to rozkwit branży perfum niszowych. To prawda, rzeczywiście tak jest. Mimo to, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że taki produkt istnieje na rynku. Część osób słyszała to określenie, lecz nie potrafią odpowiedzieć na pytanie co to są perfumy niszowe. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy się skupić na tym, co wyróżnia ten rodzaj produktu oraz co powoduje, że daną kompozycję można określić tym mianem.

Perfumy niszowe – co to jest?

Do perfum niszowych zalicza się takie kompozycje zapachowe, które zadowolą zarówno znawców i koneserów sztuki perfumeryjnej, jak i osoby, które poszukują unikatowych i ekskluzywnych zapachów. Oferta perfumerii sieciowych może być nieco nużąca, zwłaszcza, że od lat na topie wciąż są te same zapachy. Dla osoby, która poszukuje oryginalności i chce się wyróżnić, pachnieć czymś niepowtarzalnym – perfumy niszowe będą idealnym rozwiązaniem. Jednakże, wiele czynników wpływa na określenie konkretnego zapachu niszowym, nie tylko jego oryginalność. A my przytoczymy je dla Ciebie w poniższej części tekstu.

Aby można było określić daną kompozycję – niszową, powinna ona pachnieć inaczej niż popularne zapachy, które są dostępne w każdej sieciówce. Spowodowane jest to tym, że tego typu perfumy są sporządzane na bazie wysokiej jakości składników. Są one bardzo często pochodzenia naturalnego, o niezwykle ekskluzywnym i szlachetnym aromacie.

Gdzie kupić perfumy niszowe?

Perfumy niszowe możesz znaleźć w rozmaitych , gdzie staramy się dostarczać naszym Klientom unikatowe i nietypowe zapachy. Jednak większe marki, które pierwotnie niszowe, stają się obecnie dość popularne – można zakupić w perfumeriach selektywnych. Jeżeli chcemy także odrobinę zaoszczędzić, warto zorientować się, czy np. jakaś zaufana rozlewnia perfum nie przyszykowała odpowiedników perfum niszowych. To dobry sposób na pozyskanie rzadkiego zapachu, który może np. wykraczać poza nasz budżet lub być zwyczajnie niedostępny w naszym kraju.

Z powyższego opisu może wynikać, że niszowe zapachy to raczej produkty z najwyższej półki, wyłącznie dla elity i klasy wyższej. Niekoniecznie! Ceny niektórych kompozycji zaczynają się już od 200zł – a jest to kwota porównywalna do produktów mainstreamowych lub nawet niższa.

Perfumy niszowe są niezwykle ekskluzywne. Niektóre marki, takie jak np. amerykański producent Slumberhouse, sprzedają swoje produkty wyłącznie w 4 miejscach na świecie! Niski nakład to także jedna z cech tego typu kompozycji zapachowych. Bardzo często, w przypadku kiedy dany zapach został wyprzedany, trzeba na niego czekać wiele tygodni lub miesięcy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.