Praca za granicą dla par – wady i zalety wspólnego wyjazdu

Zastanawiasz się nad wspólnym wyjazdem za granicę ze swoim partnerem? Nie wiesz, gdzie najlepiej udać się w celach zarobkowych? A może zastanawiasz się, nad korzyściami płynącymi z pracy za granicą dla par? W poniższym artykule opiszemy wszystko, co warto wiedzieć o tego typu metodzie, na podreperowanie wspólnego budżetu.

W obecnych czasach wielu Polaków decyduje się na pracę sezonową za granicą. To doskonały sposób na szybki zarobek, bez odpowiedniego doświadczenia, czy znajomości języków obcych. Do naszej dyspozycji znajdziemy szeroką bazę ofert pracy dla par. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Gdzie wyjechać do pracy za granicę?

Do najpopularniejszych kierunków migracji zarobkowych dla par należą Niemcy i Francja. W przypadku naszych zachodnich sąsiadów możemy wybierać spośród naprawdę atrakcyjnych ofert pracy przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej „praca dla par”, a z pewnością zaatakują nas liczne ogłoszenia. W dużej mierze są one publikowane przez agencje pośrednictwa pracy, które poszukują pracowników dla swoich klientów. Wyjazd z pomocą agencji pośrednictwa to o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Zwłaszcza dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z pracą poza granicami Polski. Agencja zajmuje się wszystkimi formalnościami, zadba o transport i zakwaterowanie, a przede wszystkim daje pewność, że jedziemy w sprawdzone miejsce i nikt nas nie oszuka.

Jakie stanowiska w pracy dla par za granicą?

Błędne jest kojarzenie pracy dla par wyłącznie z wyjazdami studenckimi. Z takiej opcji mogą skorzystać również pary z dłuższym stażem, w starszym wieku, niekoniecznie uczęszczający na uczelnie wyższe. Najważniejszą kwestią jest tutaj dostępność czasowa i brak zobowiązań w Polsce, takich jak dzieci, czy posiadanie zatrudnienia na terenie naszej ojczyzny.

Jeżeli para jest w pełni dyspozycyjna, ma do wyboru rozmaite stanowiska, które nie wymagają posiadania szczególnych kwalifikacji. Poniżej przedstawiamy listę stanowisk, które nie wymagają od par doświadczenia ani wybitnej znajomości języka obcego.

  1. praca na produkcji
  2. praca przy rozładunku i sortowaniu,
  3. praca przy pakowaniu ręcznym
  4. praca przy wykładaniu towaru
  5. praca przy zbiorach
  6. praca w branży sprzątającej
  7. praca w pralni przemysłowej.

Praca za granicą dla par oferuje współcześnie dość szeroką gamę stanowisk pracy fizycznej, które sprawdzą się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W zależności od wybranego stanowiska, można zarobić nawet od 10 do 15 euro brutto za godzinę. To niezwykle atrakcyjna stawka, zwłaszcza w porównaniu do płac w Polsce.

Oprócz tego, równie ciekawą pracą dla par za granicą będzie chociażby praca w branży turystycznej. Bardzo często poszukiwane są pary, którym dodatkowo zapewnia się wspólny pokój i wyżywienie. Kobieta może wtedy pracować jako pokojówka lub kelnerka, a mężczyzna pełni funkcję recepcjonisty, lub pomaga w transportowaniu bagaży.

Wady pracy dla par

Warto zaznaczyć, że jednak nie każdy wspólny wyjazd będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku, gdy między parą dojdzie do konfliktu, może przełożyć się to na wydajność pracy, a tym samym – mniejsze zarobki. W celu realizacji swoich obowiązków, niektóre pary są zmuszone do nieustannego przebywania razem. To także może potęgować ryzyko nieporozumień.

Dlatego przed wspólnym wyjazdem warto dokładnie zastanowić się, czy jesteście na to gotowi. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na pierwszy wyjazd na przykład na miesiąc. To pozwoli zweryfikować, czy jesteście gotowi do podjęcia się takiego wyzwania.

Jakie drewno do wędzenia wybrać?
Wędzenie potraw to sztuka, która ma długą tradycję i przynosi niezapomniane smaki do kuchni. Wybór odpowiedniego...
Czym jest karta lunchowa?
W dzisiejszych czasach wiele firm i instytucji oferuje swoim pracownikom różnorodne korzyści i udogodnienia, które mają...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.