Detailing – czy warto się na niego zdecydować?

W dzisiejszych czasach wszyscy są bardzo zajęci. Jeśli chcesz być na bieżąco, iść do przodu w biznesie i nadal mieć czas dla rodziny czy przyjaciół, to będziesz musiał poświęcić na coś więcej czasu. Dlatego czasami odkładasz na bok czyszczenie i dopracowywanie szczegółów samochodu, by móc zwrócić uwagę w innym kierunki.

Dla niektórych mycie samochodu jest obowiązkiem, na który nie ma się czasu, jednak takie odpuszczanie w dbaniu o swoje cztery kółka może skutkować utratą wartości lub spowodować uszkodzenie lakieru, a to wpływa już bezpośrednio na cenę i postrzeganie Ciebie w takim, a nie innym samochodzie na mieście.

Także, jeśli chcesz zrobić pierwsze wrażenie na miarę Jamesa Bonda, wchodzącego na bankiet, to musisz zadbać o swoje cztery kółka! Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować dnia w tygodniu na regularne czyszczenie i mycie samochodu, to musisz znaleźć profesjonalny warsztat zajmujący się car detailingiem, który zrobi to wszystko za Ciebie. Aby pomóc Ci uniknąć oszustów i mało profesjonalnych warsztatów detailingowych, zebraliśmy do kupy kilka przydatnych informacji, by pomóc Ci wybrać dobrych detailerów samochodowych, którzy znają się na swojej pracy.

Czym jest detailing samochodu?

Gdy odbierzesz samochód i przyjrzysz mu się uważnie, będzie wyglądał znacznie lepiej na zewnątrz. Mycie car detailingowe obejmuje kompleksowe czyszczenie samochodu przy użyciu specjalistycznych technik, narzędzi, chemii i produktów. Często też obejmuje ono czyszczenie i regenerację wnętrza samochodu oraz lekkie prace kosmetyczne. Tak więc, jeśli źle oceniłeś wysokość zwisającej gałęzi i przytuliłeś kilka zadrapań na lakierze, studio detailingowe w takich przypadkach powinno się ich pozbyć.

Car detailing jednak nie obejmuje lakierowania nadwozia, ale wszystko inne co poprawi wygląd i zapach Twojego samochodu. Każda mała niedoskonałość, w tym znaki na farbie, plamy wodne, zacieki, dziwne zapachy we wnętrzu, przybrudzenia zostaną usunięte, jakby ich tam nigdy nie było.

Oto kosmetyka samochodowa, którą oferują studia detailingowe mogą rozwiązać:

  • Usunięcie pleśni – tak, gdy zabierzesz swój samochód do detailera, pozbycie się pleśni oraz pozostałego zapachu nie będzie problemem. Możesz usunąć także pleśń samodzielnie, ale upewnij się, że posiadasz odpowiednie wyposażenie takie jak rękawice ochronne, maska i okulary, by zapobiec zarażeniu się chorobą.
  • Usuwanie ciężkich plam i zabrudzeń – większość plam na tkaninie, tapicerce, skórze i kokpicie powinna zostać usunięta podczas procesu mycia.
  • Usuwanie zadrapań – lekkie zadrapania są możliwe do usunięcia w studiu detailingowym, jednak gdy rysa okaże się głębsza, konieczna będzie wizyta w salonie blacharsko-lakierniczym.
  • Dlaczego car detailing jest tak ważny? – sprawi, że po umyciu i wyczyszczeniu Twój samochód będzie wyglądał lepiej, co zwiększy jego wartość. Wyeliminuje małe problemy, które poprzez działanie czasu mogą urosnąć do wielkich rozmiarów, rujnując wygląd i działanie samochodu.

Różnica między myjnią a studiem detailingowym?

Mycie samochodu jest częścią car detailingu, jednak proces ten przeprowadzony na myjni samochodowej nie będzie tak dokładny jak w przypadku studia detailingowego. Będąc na myjni samochodowej, usuniesz bród z zewnątrz, błoto i kurz. Poza tym nałożysz hydro wosk i nabłyszczysz delikatnie samochód, aby lakier po wyjeździe wyglądał lepiej. Cały proces daje wygląd może i zadowalający, ale daleki od tego, jaki mógłby być po wizycie u detailera.

Myjnia samochodowa jest tanim i powierzchownym czyszczeniem, które zajmuje krótki czas i daje ułamek wyniku otrzymanego w studiu detailingowym.

Profesjonalny detailer umyje dokładnie samochód z zewnątrz, a dzięki doświadczeniu i trikom dotrze do wszystkich zakamarków, a efekt będzie lepszy, niż przy zwykłym myciu. Poza tym przywróci również oryginalny wygląd częściom wykończenia Twojego samochodu, naprawi niewielkie uszkodzenia w lakierze, zużyte elementy i płytkie rysy, które Twój samochód zdobył na przestrzeni lat. Głębokie czyszczenie wszystkich powierzchni wewnątrz w tym tkanin, skóry i vinylu jest częścią car detailingu. Możesz być pewny, że bez względu na to, jakie szkody wyrządziłeś swojemu samochodowi, odzyskasz jego dawny blask.

Jeżeli zainteresował Cię powyższy temat – zapoznaj się z ofertą auto detailingu w Jeleniej Górze.

Skup aut
Skup aut jest usługą, która zapewnia szybką i wygodną sprzedaż pojazdów. Firmy zajmujące się skupem aut...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.