Jak kreatywnie wykorzystać witrynę szklaną w swoim domu?

Szklana gablota może być efektownym elementem wystroju naszego wnętrza. Niestety, nie wystarczy zapełnić jej przypadkowymi przedmiotami, aby osiągnąć spektakularny efekt. Ponieważ jest przeszklona, musimy pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą wyciągnąć z niej jak najwięcej potencjału.

Witryna szklana w salonie i jadalni

Oczywiście salon będzie idealnym miejscem do tego, aby postawić w nim szklaną witrynę. Dodatkowo, jeżeli metraż naszego domu nie jest imponujący, salon najczęściej pełni również funkcję jadalni wobec czego witryna szklana może nadać spójności obu przeznaczeniom.

W salonie możemy wykorzystać witrynę szklaną na wiele różnych sposobów. Najczęściej wykorzystujemy ją do przechowywania pamiątek rodzinnych lub przedmiotów przywiezionych z różnych części świata. Witryna szklana może okazać się wybawieniem, jeżeli posiadacie dużo drobnych przedmiotów, które normalnie szybko pokryłyby się warstwą kurzu. Szklane elementy gabloty naturalnie temu zapobiegają.

W jadalni możemy wykorzystać ją do przechowywania zastawy stołowej lub zestawów specjalne okazje, które są ozdobne i same w sobie stanowią element wystroju. Dlatego właśnie świetnie sprawdzi się w roli zamiennika kredensu. Świetnie nada się również do ekspozycji bardziej kosztownych butelek alkoholu.

Witryna szklana w sypialni lub pokoju dziennym

W pokojach takich jak sypialna lub biuro, szklana witryna może się świetnie sprawdzić w roli biblioteczki. Oczywiście, najlepszym sposobem będzie połączenie wielu stylów wystroju, aby odnaleźć kompozycję, która nas zadowala. Szklane witryny mogą z powodzeniem być używane jako elementy toaletki – świetnie będą prezentowały się w nich flakoniki perfum lub stojaki na biżuterię. Jeżeli chcesz poznać bardziej ozdobne wersje tego mebla, przejrzyj ofertę witryn szklanych w salonie meblowym ABC Meble.

Witryna szklana w łazience

W łazience polecamy przeznaczyć witrynę szklaną na cele typowo dekoracyjne. Wąskie wersje świetnie sprawdzą się jako mebel do przechowywania perfum lub kosmetyków. Nie polecamy jednak przechowywać w niej produktów, które mają styczność z wodą. Zacieki mogą prezentować się nieestetycznie na szklanej powierzchni mebla.

Szklana witryna – podsumowanie

W zależności od wyglądu naszej szklanej witryny, możemy wykorzystać ją na wiele różnych sposobów. Jej wygląd może być dopełnieniem stylu, w którym utrzymane jest nasze mieszkanie, lub może eksponować nasze hobby. Jeżeli nigdy nie rozważałeś posiadania szklanej gablotki w swoim domu – przemyśl to!

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.