Wyposażenie myśliwego – akcesoria, gadżety, urządzenia

Jesteś myśliwym? Przeczytaj o tym, jak się ubrać na polowanie oraz o niezbędnym wyposażeniu, jakie powinieneś mieć, a także tym, które warto kupić!

Jak się najlepiej ubrać na polowanie?

Twoje ubranie na polowanie musi być ciepłe i wodoodporne. Najlepiej, gdyby było w odcieniach zieleni lub brązu, abyś nie był widoczny i mógł wpasować się w leśny krajobraz. Ubierz więc długie spodnie, ciepły polar, a na to w zależności od pogody kurtkę przeciwdeszczową. Nie zapomnij o czapce lub kapeluszu, zabierz również rękawiczki. Buty są bardzo ważne – muszą mieć grubą, twardą podeszwę. Opłaca się ponadto kupić specjalne, ochronne okulary.

Jakie jest niezbędne wyposażenie myśliwego?

Ważny jest nieciężki i pojemny plecak, który pomieści wszystkie potrzebne akcesoria. Kolejnym przedmiotem jest pas na amunicję, w którym umieścisz naboje lub śruty. Zwróć uwagę, z jakiego materiału jest wykonany. Najlepiej wybrać ten ze skóry, ponieważ jest trwały, będzie ci służył bardzo długo. Następny ważny element to futerał na broń. Istotne jest, aby był odporny na niesprzyjające warunki pogodowe.

Inne potrzebne przedmioty, które warto mieć na polowaniu

Wabik może pomóc znacząco w trakcie polowania, naśladuje on odgłosy zwierząt. Są dostępne również wabiki zapachowe. Inne potrzebne gadżety to lornetka z noktowizorem, która pomoże w obserwacji otoczenia. Natomiast kamera termowizyjna, to element, który będzie przydatny, gdy polowanie odbywa się w nocy, albo wtedy, gdy widoczność jest słaba. Wykrywa on elementy, które mają inną temperaturę niż otoczenie.

Akcesoria, które warto kupić, by mieć lepszy kontakt

Warto zainwestować w krótkofalówki, by mieć kontakt z pozostałymi uczestnikami polowania. Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa należałoby kupić lokalizator. W razie, gdybyś się zgubił lub cokolwiek ci się stało, urządzenie to pozwoli na odnalezienie cię.

Polowanie – inne potrzebne akcesoria

Z pewnością przyda ci się termos na kawę, czy herbatę. Należy pomyśleć o stołkach, czy siedziskach. Najlepiej, gdyby były lekkie, solidne, łatwe w przenoszeniu. Nocą przydadzą ci się śpiwory i namiot, gdy polowanie będzie trwało dłużej.

Chłodnie kontenerowe

Gdzie przechowywać dziczyznę? Najlepszym rozwiązaniem, będzie zakup chłodni kontenerowej, która pozwoli ci na bezpieczne i higieniczne przechowywanie mięsa. Sprawdź chłodnie kontenerowe dla myśliwych, które spełniają weterynaryjne normy przechowywania mięsa, a także posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.