Jaki rodzaj bielizny dla mężczyzny?

Zazwyczaj to Panie stoją przed dylematem wyboru odpowiedniego rodzaju bielizny dla siebie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wybór odpowiedniej bielizny jest również istotny w przypadku Panów. Źle dobrane elementy bieliźniane mogą powodować dyskomfort podczas codziennego życia, powodować otarcia i zmniejszać pewność siebie. Jak wybrać męską bieliznę?

Materiał z którego jest stworzona

Głównym kryterium, zaraz obok fasonu, powinien być materiał, z którego stworzona jest bielizna. Oczywiście, na rynku możemy spotkać się z wieloma wariantami, jednak powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów:

  • Bielizna powinna być oddychająca;
  • Materiał, z którego jest zrobiona powinien mieć właściwości antybakteryjne;
  • Nie powinna się rozciągać i tracić swojego fasonu wraz z używaniem.

Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie bawełna. Jest to tkanina, która charakteryzuje się wysoką elastycznością, miękkością oraz bardzo dużą wytrzymałością. Równie dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na bieliznę wykonaną z oddychającego bambusa, który jest coraz popularniejszym rozwiązaniem na rynku.

Z pewnością nie powinniśmy decydować się na materiały sztuczne, które nie wykazują właściwości oddychających. Mogą one powodować otarcia, odparzenia, zapocenia oraz sprzyjać rozwojowi bakterii.

Jaki wybrać fason?

Obecnie na rynku znajduje się wiele wariacji odnośnie fasonów bielizny męskiej. My jednak skupimy się na trzech najpopularniejszych, które wiodą prym i są najczęściej wybierane przez Panów.

Slipy

Slipy są modelem bielizny, która zapewnia dobre dopasowanie do ciała. Mają one kształt litery Y, przez co opinają pośladki oraz uda. Dobrze dopasowane, skrojone w taki sposób, aby nie obcierać, są często wybierane, zwłaszcza przez starszych panów. Dzięki swojemu dopasowaniu będą również dobrym wyborem dla mężczyzn, którzy prowadzą siedzący tryb życia lub przeciwnie, uprawiają dużo sportu. Ich dopasowanie daje możliwość ubierania warstw ubrań, dzięki czemu możemy ubrać na nie np. odzież izolacyjną lub sportową.

Krótkie bokserki

Są z pewnością najpopularniejszym fasonem męskiej bielizny, najchętniej wybieranej przez Panów. Przylegają one do ciała, podobnie jak slipy, jednak dzięki przedłużonym nogawkom zapewniają komfort oraz gwarantują brak otarć. Często mają podwyższony stan, dzięki czemu nadają męskiej sylwetce odpowiednich proporcji. Nadają się do ubierania pod wszelkie inne elementy garderoby. Bokserki krótkie zostały wypromowane przez marki takie jak CALVIN KLEIN. Outlet w Pepegi.eu oferuje szeroki wybór bielizny męskiej w dobrych cenach!

Bokserki

Często nazywane są również szortami. Jest to luźny rodzaj męskiej bielizny, który często posiada nawet rozporek zwieńczony guziczkami. Nie powinniśmy się na nie decydować, jeżeli planujemy uprawianie sportu lub zakładanie dopasowanych ubrań.

Jaką bieliznę męską wybrać? – podsumowanie

Dużo bardziej istotna kwestią niż krój męskiej bielizny, jest rodzaj materiału, z którego jest wyprodukowana. Powinniśmy głównie do tego przykładać uwagę, aby zapewnić sobie jak największy komfort.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.