Biżuteria na prezent dla kobiety – jaką wybrać?

Wybór upominku nawet dla najbliższej naszemu sercu kobiety może okazać się skomplikowanym zadaniem. Szczególnie jeśli bardzo zależy nam na tym, aby był to prezent praktyczny, a nie taki, który będzie zalegał w jednej z szuflad i zbierał kurz.

Srebrne oraz złote błyskotki na prezent urodzinowy, walentynkowy, imieninowy, rocznicowy, czy bożonarodzeniowy? To trafiony pomysł! Sprawdź czym kierować się przy wyborze damskiej biżuterii.

Naszyjnik na prezent – jaki wybrać?

Naszyjnik to element biżuterii, który można traktować nawet jako przynoszący szczęście talizman. Dzięki niemu możliwe jest wyróżnienie się z tłumu i pokazanie siły swojego charakteru. Krótkie oraz długie naszyjniki to sposób na udekorowanie oraz wysmuklenie szyi. Niejeden sklep internetowy z biżuterią ma w swojej ofercie naszyjniki z pereł, czy z zawieszkami w różnych kształtach. Ostatnio modne są: motylki, serduszka, gwiazdki, znaki nieskończoności, koniczynki i inne motywy kwiatowe.

Kolczyki – kto ucieszy się z takiego upominku?

Wywołującym radość prezentem dla przedstawicielki płci żeńskiej w każdym wieku (zarówno małej dziewczynki, jak i dojrzałej kobiety) są również kolczyki. Wybierając taki upominek, należy dopasować go do kształtu twarzy osoby, która będzie je nosić. Okrągłej twarzy dedykowane są optycznie wydłużające ją kolczyki wiszące. Jeśli dla danej kobiety charakterystyczne są wyraziste rysy, najlepiej postawić na biżuterię owalną. Z kolei twarz trójkątna najbardziej atrakcyjnie zaprezentuje się w dużych, dekoracyjnych kolczykach. Wtedy element ten stanie się najmocniejszym punktem każdej stylizacji.

Bransoletka – jaką kupić dla bliskiej osoby?

Swój codzienny look można skutecznie odmienić za pomocą dobrze dobranej bransoletki. Zwłaszcza jeśli taką błyskotkę otrzyma się w prezencie. Bransoletka to upominek, który zawsze można mieć blisko siebie – za każdym razem, kiedy się na nią spojrzy, w głowie pojawi się myśl o osobie, od której się ją otrzymało. Bransoletka z pereł, bursztynów, czy w postaci delikatnego łańcuszka to idealny wybór dla siostry, mamy, babci oraz cioci.

Kiedy pierścionek to trafiony prezent?

Subtelny pierścionek z kolorowym oczkiem, jak i taki z wyeksponowanym zdobieniem, również sprawdzi się jako prezent. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać przede wszystkim mężczyźni, którzy chcą obdarować wybrankę swojego serca. Warto jednak pamiętać, że zaręczyny to nie jedyna okazja, aby wręczyć pierścionek z brylantem, szafirem, diamentem, czy szmaragdem. Taki upominek zda egzamin także w związku z jakimś jubileuszem, urodzinami, imieninami, walentynkami, czy innym ważnym wydarzeniem w życiu.

Biżuteria na prezent dla kobiety – podsumowanie

Biżuteria może okazać się wyjątkowym prezentem dla kobiety. Jednak wybierając konkretne kolczyki, naszyjnik, czy bransoletkę trzeba kierować się osobistymi preferencjami osoby obdarowywanej, a nie własnym gustem. Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy tej konkretnej osobie zdarza się nosić taki dodatek. Jeśli tak jest, zwróć uwagę na wiek danej kobiety, jej styl ubierania się, typ urody oraz cechy charakteru. W końcu całkiem inne świecidełka wpadną w oko miłośniczce wyrazistych ozdób, a jeszcze inne zadowolą fankę minimalizmu.

Biżuteria na Walentynki
Walentynki to magiczne święto, które celebruje miłość i jest jednym z radośniejszych dni w roku. To...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.