Jak poprawić sobie samopoczucie na jesień? Detoks organizmu

Zastanawiasz się, co możesz robić jesienią? Przedstawiamy kilka pomysłów, dzięki którym wyjątkowo spędzisz ten czas i jednocześnie zadbasz o kondycję swojego organizmu. Czy wiesz, na czym polega detoks organizmu? Przekonaj się, dlaczego warto go wypróbować!

Zdrowa żywność to nie tylko zdrowe ciało, ale i umysł

Od dawna wiemy, że to, co jemy, ma wpływ na naszą psychikę i ciało. To, jaką wagę przykładamy teraz do przyrządzania posiłków, będzie miało wpływ na nasze zdrowie w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby zachowywać prawidłowe nawyki żywieniowe, a także zwracać uwagę na jakość kupowanych produktów.

Żywność ekologiczna

Produkt ekologiczny musi spełniać szereg wymagań, aby otrzymać certyfikat ekologicznej żywności, nadany przez jednostkę do tego upoważnioną. Musi być produkowany w gospodarstwie ekologicznym, w którym unika się m.in. stosowania nawozów sztucznych, czy substancji dodatkowych. Żywność ekologiczna jest bogata w substancje odżywcze, witaminy i minerały, ceniona jest również za niezwykły smak.

Detoks organizmu

Z pewnością słyszeliście o detoksie organizmu, ale czy wiecie, na czym on polega? Detoks to nic innego jak oczyszczanie organizmu z toksyn. Detoks pomaga również, gdy się odchudzamy. Najlepiej skonsultować go z lekarzem, a niektórzy wcale nie powinni go stosować, a są to m.in. osoby starsze, kobiety w ciąży i karmiące, czy nastolatkowie.

Sposoby na oczyszczenie organizmu

Sposobów na detoks jest wiele – to m.in. dieta polegająca na piciu soków przez dzień lub dwa. Możesz samodzielnie przyrządzać koktajle według własnych upodobań. Kolejnym sposobem jest dieta owocowo-warzywna, polegająca na spożywaniu wyłącznie owoców i warzyw, z których przyrządzamy surówki, soki. Możesz również warzywa gotować, najlepiej na parze, by nie straciły cennych substancji.

Zrezygnuj z używek, poczujesz się lepiej!

Picie alkoholu i palenie papierosów zatruwa nasz organizm, staraj się ograniczyć używki, a nawet całkiem je wyeliminować, a poczujesz się lepiej.

Pij wodę!

Picie wody i jej prawidłowy poziom w naszym organizmie sprawia, że toksyny zostają szybciej z niego usunięte. Picie wody ma wiele zalet, dla naszego organizmu są to m.in.:

  • poprawa przemiany materii,
  • oczyszczenie organizmu z toksyn, a także innych substancji szkodliwych,
  • wspomaganie koncentracji i sprawności intelektualnej.

Zioła oczyszczają organizm!

Warto pić zioła, które mają wiele zalet m.in.:

  • Rumianek – przyspieszy trawienie, działa moczopędnie.
  • Melisa – pomaga w problemach z trawieniem, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia prawidłową pracę układu krwionośnego.
  • Czystek – wspomaga trawienie, odtruwa i oczyszcza organizm, dostarczając cennych minerałów i witamin.
  • Pokrzywa – wspomaga prawidłową pracę wątroby, żołądka i nerek.

Jak można spędzać czas jesienią?

Warto pomyśleć o aktywności fizycznej – wybierz się na spacer, na rower, a może spróbujesz jogi, czy zaczniesz biegać? Warto zaangażować się w swoją pasję albo znaleźć sobie nowe hobby. Jesień naprawdę może być fajna!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.