Jak sprawdzać samochód przed zakupem?

Jeżeli decydujemy się na zakup używanego samochodu musimy mieć na uwadze, że wymaga on dokładnego sprawdzenia. Niestety często dotychczasowi właściciele pojazdów przekłamują jego stan rzeczywisty. Aby nie generować dodatkowych kosztów związanych z naprawą, powinniśmy od razu zbadać stan techniczny pojazdu. Na co zwrócić uwagę kupując samochód?

Sprawdzanie auta przed zakupem

Jeżeli planujemy zakup samochodu, który znajduje się daleko do naszego miejsca zamieszkania, musimy liczyć się z koniecznością dalekiej wyprawy po niego. Jak wcześniej chcielibyśmy je dodatkowo sprawdzić, wygeneruje to dodatkowe kilometry do pokonania.

Jeżeli chcemy kupić nowszy model samochodu za konkretną kwotę pieniężną powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to w jakim stanie technicznym kupujemy auto. W przypadku starszych aut, za kilka tysięcy złotych, siłą rzeczy liczymy się z tym, że mogą generować koszty.

Na samym początku warto zwrócić uwagę na aspekty, które są widoczne na pierwszy rzut oka. Zaliczamy do nich wszelkie odpryski lakierów, wgniecenia, inny kolor lakieru, stan opon. Warto również zaglądnąć pod maskę samochodu.

Dobry samochód nie posiada widocznych śladów rdzy, a guma nie powinna być popękana. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy nigdzie nie ma widocznych śladów wycieków olejów lub innych płynów. Elementy aluminiowe nie powinny być utlenione, a plastikowe pokruszone lub pęknięte. Warto też zapytać o książeczkę serwisową.

Musimy również poddać ocenie stan wnętrza pojazdu. To czy tapicerka nie jest zniszczona, czy wszystkie urządzenia działają. Obowiązkowo należy również przeprowadzić jazdę próbną.

Gdzie sprawdzić auto przed zakupem?

Niestety, w samochodach nie wszystkie usterki jesteśmy w stanie ocenić na pierwszy rzut oka. Nie chcąc narazić się na dodatkowe koszty związane z mechanikiem możemy zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Warto mieć na uwadze, że nie zawsze możemy sami skutecznie sprawdzić stan pojazdu. Często brakuje nam wiedzy lub niezbędnego sprzętu. Wówczas możemy zwrócić się o pomoc do jednego z serwisów oferujących profesjonalne przeglądy samochodów przed zakupem, a on po oględzinach zwróci nam uwagę na aspekty wymagające naprawy. Serwis OMT w Tarnowie ma w swojej ofercie usługi tego typu, a przy droższych modelach samochodów gwarantuje to, że nie kupimy kota w worku.

Sprawdzanie auta przed zakupem – podsumowanie

Niezależnie od tego jaka jest wartość samochodu, który chcemy zakupić, należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny przed zakupem. Możemy to zrobić na własną rękę lub skorzystać z firmy, która się w tym specjalizuje.

Źródło zdjęć: freepik.com

Skup aut
Skup aut jest usługą, która zapewnia szybką i wygodną sprzedaż pojazdów. Firmy zajmujące się skupem aut...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.