Jaki kupić ekspres do kawy?

Uwielbiasz kawę? Chętnie eksperymentujesz i próbujesz nowych smaków? Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy!

Najpopularniejsze rodzaje kaw

Jaką lubisz kawę? A może potrzebujesz małej inspiracji? Z pewnością słyszałeś o klasycznym espresso, czy cappuccino. A jakie są inne popularne kawy?

  • Espresso doppio – jest to espresso z podwójną ilością wody.
  • Ristretto – jest to mocniejsza odmiana espresso. Do jej wykonania, wykorzystuje się mniej wody, niż do espresso.
  • Macchiato – jest to kawa espresso, do której dodaje się niewielką ilość mleka. Macchiato podane może być jako: macchiato caldo z ciepłym mlekiem lub macchiato freddo z zimnym.
  • Latte macchiato – jest to kawa trzywarstwowa, dolna warstwa to gorące mleko, następnie kawa espresso i na górze spienione mleko.
  • Caffe late – serwowane w wysokiej filiżance, zawiera podwójne espresso, mleko oraz odrobinę spienionej pianki mlecznej.

To jednak nie wszystkie rodzaje kaw!

Mamy ogromny wybór ekspresów do kawy, który wybrać?

Z pewnością ekspresy różnią się ceną i to nawet znacznie. Co wybrać zatem na początku swojej kawowej przygody? Wyróżnia się następujące ekspresy:

  • Ekspres przelewowy – składa się z elementów takich jak: zbiornik na wodę, filtr, dzbanek, pojemnik na kawę. Jest prosty i szybki w obsłudze.
  • Ekspres automatyczny – gorąca woda pod wysokim ciśnieniem przelewa zmieloną kawę, następnie przesączana jest ona do filiżanki. Nie posiada on kolby, ale specjalny pojemnik na kawę.
  • Ekspresy kolbowe – inna ich nazwa to wysokociśnieniowe lub ręczne. Woda dozowana jest pod ciśnieniem, które wytwarza pompa do pojemnika zawierającego zmieloną kawę.
  • Ekspresy kapsułkowe – z pewnością są tańsze, niż inne rodzaje ekspresów, są łatwe i szybkie w obsłudze. Kawę przyrządzimy przy pomocy zamkniętej próżniowo kapsułki.

Wybierając ekspres, zwróć uwagę na: moc urządzenia, ciśnienie, solidność całej konstrukcji, sposób jego czyszczenia, a także metodę spieniania mleka.

Kupno ekspresu się opłaca!

Jeżeli często pijesz kawę w kawiarniach z pewnością zakup ten zwróci ci się w przyszłości, a także pozwoli mieć pyszną kawę cały czas pod ręką. Jeżeli nadal Cię to nie przekonuje – zdecyduj się na wypożyczenie ekspresu. To rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Wypożycz ekspres i wypróbuj go!

Wybierz swój model, wypróbuj go, a może zechcesz w przyszłości taki kupić. Nie wydasz wtedy mnóstwa pieniędzy na niesprawdzony model. Sprawdź najem ekspresów na stronie wypozyczalniaekspresow.pl.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.