Pierwszy spacer noworodka. Jak przygotować się na wyjście w chłodniejsze dni?

Pora na pierwszy spacer twojego dziecka? Nie wiesz, jakie ubranie założyć maluchowi? Musisz rozpocząć od sprawdzenia prognozy pogody i dostosowania ubioru do warunków atmosferycznych. Twojemu dziecku nie może być ani za zimno, ani za ciepło. Poznaj praktyczne wskazówki, które podpowiedzą ci jak przygotować się do tego ważnego wydarzenia.

Pierwszy spacer noworodka – jak się do niego dobrze przygotować?

Świeżo upieczeni rodzice bardzo często zastanawiają się, kiedy wyjść z dzieckiem po raz pierwszy na spacer? Zależy to przede wszystkim od pory roku, w jakiej przyszło na świat oraz jego kondycji zdrowotnej. Przygotowania do tego wydarzenia musisz rozpocząć od dobrania odpowiedniego ubioru, następnie musisz zabrać przedmioty i akcesoria, które mogą okazać się przydatne podczas wyjścia na zewnątrz oraz przygotować wózek.

Ile powinien trwać pierwszy spacer?

W zależności od pogody pierwszy spacer powinien trwać około 30 minut. Najlepiej codziennie wychodzić z dzieckiem ma spacery, wraz z wiekiem powinno być ich więcej oraz mogą być bardziej intensywne.

O której godzinie najlepiej wyjść na spacer?

Latem najlepiej unikać godzin, w których słońce świeci najmocniej, odpowiednia pora to około godziny 10. W zimniejszych miesiącach najlepsza pora to południe od 12 do 14.

Jak ubrać maluszka?

Latem szykujemy coś lekkiego do przykrycia niemowlęcia, którego ubieramy w body, delikatną czapeczkę, w zależności od temperatury skarpetki. W zimniejsze miesiące najlepiej ubrać niemowlę na cebulkę, aby jak najwygodniej dopasować ubiór dziecka do pogody, łatwo rozbierając, czy zakładając kolejną warstwę. Zimą natomiast należy założyć kurtkę, kombinezon, czy płaszczyki dla niemowląt, które zapewnią dziecku odpowiednią temperaturę. Do przykrycia dodatkowo należy wziąć śpiworek albo kocyk. Nie zapominajmy o rękawiczkach, czapeczce, czy dodatkowych skarpetkach.

Werandowanie – co to takiego?

Zanim wybierzesz się  na spacer, możesz zacząć od werandowania, czyli wystawienia dziecka koło otwartego okna lub balkonu albo umiejscowienie go na werandzie na krótki czas, jeśli jest ładna pogoda, a stan niemowlęcia na to pozwala. Werandowanie można rozpocząć gdzieś w 2-3 tygodniu życia maluszka. Decyzję tą możesz skonsultować z lekarzem. Celem werandowania jest przyzwyczajenie noworodka do świeżego powietrza. Po paru dniach werandowania możesz wyjść na spacer!

W jakie miejsce udać się na pierwszy spacer?

Najlepiej do parku, do lasu, na łąkę, na plac zabaw, unikaj ulic, aby dziecko nie oddychało spalinami, a także miejsc, gdzie jest dużo hałasu, ludzi. Wybierz miejsce spokojne, które pozwoli wypocząć twojemu dziecku.

 

Wprowadzenie do odzysku opakowań z tworzyw sztucznych Ochrona środowiska i gospodarowanie zasobami naturalnymi to kluczowe wyzwania...
Poszukujesz niezawodnego rozwiązania do przechowywania i transportu materiałów sypkich w Gdańsku? Rozwiązaniem, które przychodzi z pomocą...
Wprowadzenie do ekologicznych inicjatyw - Eko Cykl W dzisiejszych czasach dbałość o środowisko stała się nie...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.