Jaki szampon dla psa wybrać?

W życiu każdego czworonoga przychodzi czas na kąpiel. Wówczas jednak właściciele staja przed problemem wybrania odpowiedniego szamponu dla psa. Jakie powinien mieć cechy, aby spełniać dobrze swoje zadanie i sprawić, że nasz czworonóg będzie czysty i pachnący?

Co ile kąpać psa?

Przyjmuje się, że psa powinniśmy kąpać tylko wtedy, kiedy naprawdę tego wymaga. Zbyt częste kąpiele mogą sprawić, że pies będzie produkował jeszcze więcej swojego charakterystycznego zapachu, a jego skóra będzie przesuszona i skłonna do podrażnień.

Czy można umyć psa szamponem dla ludzi?

W żadnym wypadku nie powinniśmy tego robić. Psia skóra posiada inne pH niż nasza, a dodatkowo detergenty zawarte w preparatach dla ludzi mogą ją znacznie podrażniać. W takim wypadku powinniśmy mieć na uwadze, że myjąc psa szamponem lub żelem dla ludzi możemy wywołać więcej szkody niż pożytku.

Jaki powinien być dobry szampon dla psa?

Dobry szampon dla psa powinien być delikatny i łagodny dla jego skóry, a jednocześnie domywać wszelki brud. Psia sierść również powinna być zostawiona lśniąca i miękka, a nie tępa i sztywna. Miejmy na uwadze, że bardziej wymagające rasy psów takie jak yorki lub maltańczyki potrzebują dedykowanych kosmetyków do ich rodzajów okrywy włosowej.

Wybierając szampon dla psa, warto również zwrócić uwagę na to, aby był on hipoalergiczny i nie powodował żadnych problemów skórnych. Jeżeli nie mamy pewności, czy nasz psiak wykazuje reakcje alergiczne, sięgnijmy po specjalny szampon dla psów wrażliwych. Szampony dla psów w sklepie Babuzoo.pl posiadają różne przeznaczenie, w zależności od wieku, rasy, okrywy włosowej czy nawet koloru. Taki wybór zagwarantuje, że każdy właściciel znajdzie coś dla swojego pupila.

Szampony dla psów – podsumowanie

Szampon dla psa jest ważnym elementem wyposażenia kosmetyczki każdego psiarza. Przydaje się on zwłaszcza na przełomie jesieni czy zimy, kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a nasz pupil z każdego spaceru wraca w błotnej okrywie. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z częstotliwością mycia naszego psa, gdyż może to odnieść skutek przeciwny od zamierzonego.

 

Menedżerskie
. Spis treści Coaching menedżerski – szkolenie Zarządzanie zespołem Motywacja w pracy zespołu Efektywność w pracy...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.