Jakie wyposażenie jest obowiązkowe dla motocyklisty?

Wraz z nadejściem wiosny na drogi wyjeżdżają motocykliści. Już na kilka tygodni przed oficjalnym otwarciem sezonu można zaobserwować coraz większą liczbę motocykli. Wielu kierowców jednośladów uważa, że ubieranie kasku podczas krótkiej przejażdżki nie jest obowiązkowe. Są w wielkim błędzie.

Motocyklem można osiągnąć naprawdę dużą prędkość, dlatego kask jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Jednak poza kaskiem warto jest zaopatrzyć się w profesjonalny strój motocyklowy. Nawet niewielki poślizg lub stłuczka może skończyć się niebezpiecznym upadkiem z maszyny na asfalt. Przy dużej prędkości, bezpośredni kontakt z nawierzchnią jezdni może skończyć się dla motocyklisty poważnymi urazami, a w najgorszym wypadku nawet śmiercią.

Popularne hasło mówi „patrz w lusterka, motocykliści są wszędzie” i to prawda. Są wszędzie, ale niestety, nie zawsze są widoczni na drodze. Dlatego kolejnym elementem odzieży, w który powinien posiadać użytkownik motocykla, są dobrze wyeksponowane odblaski lub nawet kamizelka odblaskowa.

Odzież ochronna powinna składać się ze wzmocnionej, najlepiej skórzanej kurtki, spodni, wysokich butów, które będą chroniły kostkę nogi przed urazami i rękawic. Taki zestaw zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy na jednośladzie, a także chroni przed złymi warunkami atmosferycznymi, które potrafią zaskoczyć podczas podróży.

Jaki prezent wręczyć pasjonatowi motocykli?

Twój znajomy jest pasjonatem jazdy na jednośladzie i myślisz, że ma już wszystko, co potrzebne do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy? Możesz sprawić mu nieoczywisty prezent, jakim będą sakwy, naklejki motocyklowe lub apteczka. W podstawowym wyposażeniu motocyklisty apteczka nie jest obowiązkowa, ale zawsze warto mieć ją przy sobie. Dla użytkowników samochodów sprawa jest dużo łatwiejsza, gdyż mogą umieścić ją w dedykowanym schowku. Motocykliście warto podarować apteczkę, którą będzie mógł przypiąć na pas.

Naklejki na motocykl to ciekawy sposób na ozdobienie pojazdu i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Takie naklejki są tanie, dlatego niewielkim kosztem można bardzo odmienić wygląd jednośladu. Motocykl to oczko w głowie i powód do dumy dla każdego właściciela, dlatego na pewno z przyjemnością spersonalizuje go pod swoje preferencje i gust.

Niewielki upominek w postaci akcesoriów czy naklejek będzie ciekawym dodatkiem do wyposażenia motocykla i z pewnością zwróci uwagę niejednego użytkownika dróg. Naklejki można nalepić samodzielnie, więc sprawi to motocykliście dodatkową radość i frajdę.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.