Kontener na gruz czy worki?

W czasie remontów często zastanawiamy się co zrobić z odpadami pobudowlanymi i gdzie je składować. Tradycyjne worki nie sa przystosowane do przenoszenia takich zawartości, często pękają lub rozrywają się. Mając do czynienia z gruzem możemy wybrać pomiędzy dwoma opcjami – wynajęciem dużego kontenera lub zastosowaniem worków Big Bag.

Kontenery na gruz

Kontenery na gruz są dużymi metalowymi pojemnikami. Często możemy je zamówić wraz z usługą wywożenia gruzu co dodatkowo ułatwia nam zadanie. Wówczas firma dostarcza kontener, a po jego napełnieniu zabiera go wraz z zawartością.

Jeżeli chodzi o wady kontenera, to głównie jego problemem jest rozmiar i waga. Na terenie posesji zajmuje dużo miejsca, nie da się go przesunąć, może powodować degradację nawierzchni pod nim. Rozpiętość cen jeżeli chcemy wynająć kontener jest przeróżna, często zależy w dużej mierze od finalnej wagi kontenera.

Worki na gruz

Obecnie na rynku coraz większym uznaniem cieszą się Big Bag – worki. Są stworzone w taki sposób, aby były wygodną alternatywą do magazynowania oraz transportu wielkogabarytowych materiałów i przedmiotów.

Są rodzajem materiałowego kontenera do przetrzymywania najróżniejszych materiałów ze względu na swoją wytrzymałość. Nadają się zarówno do transportu gruzu jak i przechowywania sypkich materiałów np. piasku. Są stworzone tak, aby  magazynować je bez utraty miejsca. Modele różnią się od siebie sposobem napełniania, aby ich użycie było jak najbardziej komfortowe. Większość firm sprzedaje zarówno worki jednorazowe jak i wielorazowe, które mogą być wielokrotnie. Worki Big Bag posiadają zaczepy, które ułatwiają ich transport. Wykonane są z tkanin polipropylenowych, które cechuje trwałość.

Największą zaletą worków typu Big Bag należy przede wszystkim ich stosunkowo nieduży rozmiar. Powoduje to, że nawet na niewielkiej przestrzeni można je magazynować. Warto z nich skorzystać, jeżeli mamy małą ilość gruzu do utylizacji.

Jak przechowywać gruz – podsumowanie

Głównym powodem naszego wyboru sposobu przechowywania gruzu powinno być to, jaką ilość materiału musimy zutylizować. Jeżeli jest go dużo to transport ich na własną rękę może być problematyczny. Łatwiejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie kontenera. Jeżeli ilość gruzu nie jest duża, worki Big Bag będą dobrym rozwiązaniem.

Źródło zdjęc: freepik.com

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.