Wszystko co musisz wiedzieć o maseczkach ochronnych

Noszenie maseczek ochronnych może uchronić Cię przed wnikaniem różnych niebezpiecznych „cząsteczek” oraz „zarazków”. We wdychanym przez Ciebie powietrzy może znajdować się wiele zanieczyszczeń takich jak drobiny kurzu, pyłu, szkodliwe związki lotne pochodzące. Maseczka zmniejsza również ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą kropelkową. Znajdują się tam także bakterie, wirusy i grzyby.

Maseczki ochronne mogą w dużej mierze zatrzymać ten proces. Dzieje się tak ze względu na to, że tworzą one fizyczną barierę dla drobnoustrojów i wirusów oraz zapobiegają dotykania twarzy brudnymi rękami.

Czy warto nosić maseczki ochronne?

Szczególnie w obecnej sytuacji warto nosić maseczki ochronne zarówno na ulicy, jaki wtedy, kiedy mamy do czynienie z grupą innych ludzi. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie  oraz ludzi w twoim środowisku będzie to idealny wybór. Czy wiesz, że wystarczy jedno kaszlnięcie, kichnięcie czy nawet na pozór nieszkodliwa rozmowa z drugą osobą, aby doszło do zarażenia?

Co jeszcze możesz zrobić, aby zabezpieczyć się przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową? Na pewno warto zainwestować w dobrej jakości maseczkę, którą znajdziesz tutaj: https://mewa24.pl/strona-glowna-2/8334-maseczka-ochronna. Ten model maseczki został wykonany z jedwabiu wiskozowego, który posiada szereg korzystnych właściwości. Maseczka uszyta jest dwuwarstwowo, dzięki temu wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz maseczki.

Aby jeszcze lepiej ochronić się przez zarazkami, warto stosować dodatkowe środki ochrony osobistej. Należą do nich płyny dezynfekujące oraz rękawiczki ochronne. Pamiętaj, że żadna maseczka ochronna nie będzie w stanie uchronić Cię przed zachorowaniem, jeśli nie zadbasz o jej prawidłowe nakładanie i ściąganie.

Zasady prawidłowego używania maseczek ochronnych

Oto zasady, których należy przestrzegać używając maseczek ochronnych:

  • Sprawdź, czy maseczka ochronna dokładnie przylega do twarzy oraz zasłania nos, usta oraz jest założona również na brodę;
  • Podczas używania maseczki, nie dotykaj jej rękami;
  • Wymień maskę na nową, gdy tylko poczujesz, że jest wilgotna;
  • Maseczkę ochronną usuwaj z twarzy od tyłu, trzymając za gumki.

Jak widzisz, noszenie maseczek może zminimalizować ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą kropelkową. Bardzo ważne jest, aby inwestować w dobrej jakości maseczki oraz inne środki ochrony indywidualnej. Aby maseczka ochroniła Cię przed zarażeniem, należy nosić ją zgodnie z podanymi wyżej zasadami.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.