Jakie zasilanie do kamery samochodowej?

 Kupiłeś właśnie wideorejestrator i zastanawiasz się pewnie jakie zasilanie powinieneś wykorzystać? Na rynku dostępne są kamery wyposażone w zasilanie akumulatorowe jednak część z nich posiada kondensator. Zastanawiasz się jaka jest różnica i który wybrać? Istnieją różne rozwiązania w kamerach samochodowych – sprawdź najlepsze dla siebie.

Fabryczne wyposażenie kamery samochodowej

Jeżeli kamera wyposażona jest w akumulator, możemy mieć pewność, że nawet w przypadku chwilowego odłączenia jej od źródła zasilania, nie wyłączy się ona od razu. Niestety, w większości przypadków, akumulator ma na tyle małą pojemność, że wystarcza zaledwie do przepięcia urządzenia. Powoduje to, że nawet w najlepszych modelach, czas pracy urządzenia na samym akumulatorze wynosi maksymalnie 20 minut.

W przypadku kondensatora mamy do czynienia z innym rozwiązaniem technologicznym. Kondensator jest urządzeniem, które „przechowuje” ładunek elektryczny nawet po odłączeniu go od źródła zasilania. Niestety, podobnie jak w przypadku akumulatora, kondensator jest w stanie utrzymać żywotność kamery jedynie kilka sekund.

Akumulator czy kondensator?

W przypadku obu sposobów zasilania spotkamy się z plusami i minusami. Jeżeli zależy nam na dłuższym czasie pracy urządzenia bez zasilania powinniśmy wybrać akumulator. Jest to przydatne, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy kamera np. przypadkiem się odłączy o źródła zasilania. Niestety, akumulatory wraz z upływem czasu ulegają naturalnej degradacji przez co ich pojemność stopniowo się zmniejsza.

Kondensatory z kolei są dużo odporniejsze na warunki atmosferyczne. Akumulatory w przypadku ujemnych temperatur mogą drastycznie skrócić swoją żywotność, natomiast kondensatory nie. Analogicznie, podczas wysokich temperatur akumulator może ulec przegrzaniu, a w skrajnych wypadkach nawet ulec wybuchowi.

Jeżeli chcesz uniknąć widocznych kabli, warto rozważyć opcję kamery cofania w ramce – sprawdź ofertę i przekonaj się, że to świetne rozwiązanie.

Zasilanie do kamery samochodowej – podsumowanie

Niezależnie od tego jakie rozwiązanie wybierzesz, warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, zarówno akumulator jak i kondensator nie są na tyle dobrym rozwiązaniem, aby zapewnić długi czas działania kamery bez zasilania. Jest to raczej wybór i zabezpieczenie na wypadek sytuacji losowych, takich jak np. odpięcie się kamery w trakcie jazdy. Warto mieć to na uwadze i dbać o to, aby kamera zawsze była podłączona do zasilania.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.