Jak przygotować się do polowania?

Polowanie jako pasja, ale też zajęcie, którym można parać się zawodowo, to niełatwy orzech do zgryzienia. Wymaga kwalifikacji, przeszkolenia, umiejętności i wiedzy. Początkujący myśliwi często nie zdają sobie sprawy z wielu rzeczy, a to, czy ktoś nadaje się do polowania, można zweryfikować już na początku w warunkach terenowych.

W poniższym wpisie wspominamy o kilku ważnych rzeczach, o których należy pamiętać wybierając się na polowanie. Przydadzą się one z pewnością osobom, które dopiero myślą o zajęciu się myślistwem, ale także stanowią dobre przypomnienie podstawowych wiadomości dla weteranów.

Odpowiednio przygotowana broń

Broń to podstawowe narzędzie pracy myśliwego, dlatego bardzo ważne jest jej prawidłowe przygotowanie. Aby wybrać odpowiednią broń dla siebie, powinieneś/powinnaś dokładnie poznać jej rodzaje. Na rynku dostępne są tradycyjne sztucery myśliwskie, które doskonale sprawdzają się w terenie. Ich konstrukcja wspomaga celne oddawanie strzałów.

Broń należy odpowiednio przechowywać, gdy nie jest używana, a do jej transportu przydatny będzie pokrowiec. Broń podczas polowania najlepiej zawiesić na ramieniu, więc warto mieć na wyposażeniu wygodny pasek, który to umożliwi.

Broń bez amunicji jest bezużyteczna

Broń bez amunicji jest jak żołnierz bez karabinu, parafrazując znane powiedzenie. Na polowanie zabieraj zawsze ze sobą trochę więcej amunicji, aby nie zabrakło Ci jej w niespodziewanych sytuacjach. Do wyboru masz naboje kulowe oraz śrutowe, które sprawdzą się praktycznie w każdym rodzaju broni z gładką lufą.

Ważne: pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa, broń nie może być gotowa do wystrzału, jeśli nie ma takiej potrzeby!

Przechowuj zwierzynę w sterylnych warunkach w wygodny i łatwy w transporcie sposób – sprawdź, czym jest kontener chłodniczy z Vacuum Global.

Odzież i akcesoria dla myśliwych

Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio przygotować swój ubiór na polowanie. To, jak dokładnie powinieneś/powinnaś się ubrać, zależy w dużej mierze od pory roku. Jednak z pewnością kolorystyka ubrań w różnych warunkach będzie podobna. Sprawdzą się ubrania w odcieniach brązu, zieleni, czerni czy w kolorze khaki. Dzięki temu zapewnisz sobie świetny kamuflaż na różnorodnym terenie, a zwierzyna nie zauważy Cię nawet z bliskiej odległości. Pamiętaj, aby odzież chroniła Cię przed deszczem, śniegiem i mrozem oraz była nieprzemakalna, żeby zapobiec wychłodzeniu organizmu, jeśli polowanie trwa dłuższy czas.

Ważnym elementem wyposażenia są też liczne akcesoria, które ułatwiają polowanie, takie jak plecaki, specjalne pasy czy noże.

Rodzaje palników do grilla gazowego
Palnik w grillu gazowym to jego nieodłączny element, który pozwala na przygotowanie przepysznych potraw o wyjątkowym...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.